Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

SpaceX ile Ay’a gidecek turist belli oldu!

15 Eylül, 2018 | 12:13

SpaceX ile Ay'a gidecek turist belli oldu!

SpaceX ile Ay’a gidecek turist belli oldu. SpaceX, Ay’a göndereceği ilk uzay turistlerini önümüzdeki günlerde açıklayacak. Turistler şirketin Mars’a insan taşımak için tasarladığı BFR roketiyle taşınacak.

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, uzay turizmine resmi olarak giriş yapmaya hazırlanıyor. Ttwitter’dan bir duyuru yapan şirket, Ay’a götüreceği ilk yolcuyla anlaşmaya varıldığını açıkladı.

SpaceX ile Ay’a gidecek turist belli oldu!

SpaceX’in ilk Ay turistinin ismi ve yolculuğun detayları önümüzdeki Pazartesi günü açıklanacak. Elon Musk’ın Ay’a götüreceği ilk turist şirketin devasa roketi BFR ile taşınacak. BFR, yolcularıyla beraber Ay’ın yörüngesine gidip orada bir müddet vakit geçirdikten sonra dünyaya geri dönecek.

“Gezegenlerarası Taşıma Sistemi”

Görev boyunca turistler hiçbir şekilde Ay’ın yüzeyine iniş yapmayacak. Elon Musk’ın yeniden tasarlanmış haliyle ilk kez geçtiğimiz yıl tanıttığı BFR veya Musk’ın ifadeleriyle “Gezegenlerarası Taşıma Sistemi”, şu anda SpaceX merkezlerinde geliştirme aşamasında bulunuyor.

Şirket başkanı Gwynne Shotwell’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalara göre BFR’ın ilk kısa uçuş testleri 2019’un sonlarına doğru yapılacak.Bir itici roket ve bir de “uzay gemisi” olacak şekilde iki kısımdan oluşan BFR, tam 106 metre uzunluğa ve 9 metrelik genişliğe sahip.

İhtiyaç duyduğu gücü şirketin yeni nesil roket motoru Raptor’dan alan dev koloni taşıyıcısı, Musk’ın ifadelerine göre nihai haliyle 100 kişilik taşıma kapasitesine sahip olacak.

Uzay aracının bu şekilde tek seferde onlarca insanı Mars’a taşıması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ay'a gidecek turist belli oldu, BFR roketi, Elon Musk, Gezegenlerarası Taşıma Sistemi, Gwynne Shotwell, Mars, Raptor, SpaceX,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları