Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sözen: Manavgat’ı dünyada marka şehir yapmak için uğraşıyoruz

09 Nisan, 2012 | 10:03

Antalya’nın Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçeyi dünya turizminde marka şehir haline getirmek istediklerini söyledi.

Yerel yönetimlerde iş birliği kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Burdur ve Isparta illerini de kapsayan Kalkınma Kurulu Toplantısı’nı Manavgat’da yaptı. Kızılağaç Turizm Merkezi(KTM) Starlight Convention Center’de yapılan toplantıda Belediye Başkanı Şükrü Sözen, BAKA’ya turizm şehrinin potansiyel zenginlikleri ile ilgili sunum yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Muharrem Certel başkanlığında yapılan toplantıda konuşma yapan Sözen, Türkiye’nin kalkınma politikasının yerele yayılması, bölge insanına, belediyelere ve kuruluşlara yeni fırsatlar sunması bakımından kalkınma ajanslarının çok büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Kalkınma ajanslarının hızla değişen koşullara ayak uydurabilmek için çabuk karar alıp uygulayabilen, esnek ve dinamik bir yapıya sahip kurumlar olduğunun altını çizen Sözen, BAKA’nın bölge kalkınmasında yapı taşı oluşturduğunu kaydetti.

Sözen, turizme de değinerek “Manavgat’ımız gönül ve hizmet verenlerin mücadelesiyle gelecekte muhteşem bir turizm şehri olma yolunda ilerliyor. Yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla Manavgat’ı dünya turizminde marka şehir yapmak istiyoruz. Şehirleşmesi, mimarisi, çevreye gösterilen özeni, güçlü ekonomisi, turizmi, doğası, tarihi ve kültürel dokusuyla önümüzdeki on yılların Manavgat’ı muhteşem olacak.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Manavgat, Antalya Manavgat Belediye Başkanı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kızılağaç Turizm Merkezi, Manavgat, Manavgat Belediye Başkanı, Manavgat Haberleri, Starlight Convention Center,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları