Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sosyal Kredi Sistemi notu düşük olan Çinli uçamayacak!

21 Mart, 2018 | 11:14

Sosyal Kredi Sistemi Çinli ucamayacak

Çin Halk Cumhuriyeti ilginç bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Ülkede hayata geçirilen Sosyal Kredi Sistemi’nde düşük not alanlara seyahat yasağı getiriliyor!

Çin aldığı kararla oldukça ilginç bir yasağa hazırlanıyor. 1. 4 milyara yakın nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de hayata geçirilen Sosyal Kredi Sistemi ile düşük not alanlarlar, uçak veya trenle seyahat edemeyecek.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, aldığı kararla uçakta olay çıkaran, trende sigara içen, tarihi geçmiş bilet kullanan ya da terör dedikodusu yayanların uçaklara ve trenlere alınmayacağını açıkladı.

Sosyal Kredi Sistemi notu düşük 6.5 milyon Çinli var

Ülkede sigortalarını ödemeyenlerin, para cezası bulunanların da bu haktan mahrum kalacakları ve uçak ile trenlerle seyahat etmelerine izin verilmeyeceği öğrenildi.

Reuters’in haberine göre 1 Mayıs 2018’den itibaren geçerli olacak kararla, Çin hükümetinin her bir yurttaşın sosyal kredisini ölçeceği iddia edilirken, bunun eskiden de uygulanmakta olduğunu, sistemin bu şekilde işlediği belirtildi.

Ayrıca haberdeki iddiaya göre, söz konusu gerekçelerden dolayı 6.5 milyon Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı uçakla seyahat edememekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Çin'de Seyahat yasağı, Sosyal Kredi Sistemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları