Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Soner Sarıkabadayı Uzakdoğu turunda

25 Ağustos, 2014 | 12:36

Hollandalı model sevgilisi Esther ile Uzakdoğu turuna çıkan Soner Sarıkabadayı’nın Tayland günleri nasıl geçti?

Değişik ülkeleri, kültürleri ve yemekleri keşfetmeyi seven sanatçı, sevgilisi Esther ile Uzakdoğu‘nun en çok turist çeken ülkelerinden Tayland‘ı seçti.

Bangkok Turu!

Yüzlerce tapınak ve sunakın bulunduğu melekler şehri Bangkok’da, her biri ayrı değer taşıyan The Grand Palace ve Wat Phra Kaew’deki Zümrüt Buddha mutlaka görülmesi geren yerler.

Bangkok’un ünlü Yüzen Çarşı’sı

Nehrin üstünde yan yana bağlanmış kanolardan oluşan bu çarşıda, yerel el işi ürünler, seramikler, şapkalar, ahşap ürünler, değerli taşlardan yapılmış filler, biblolar, bambu ürünler ve süs eşyaları bulabilirsiniz.

Bangkok’un en ünlü kanallarından Thonburi Klong üzerinde hızlı botlarla gezintiye çıkabilir ve nehrin kıyılarındaki yerleri görebilirsiniz.

Ne yenir?

Tayland yemek yönünden oldukça zengin bir mutfağa sahip. Başkent Bangkok’un sokaklarında hemen her köşede bir lokanta bulmak mümkün. Tayland mutfağının en önemli özelliği ise hemen her yemekte kullanılan acı sos ve baharatlar. Acıyı sevenler için Tayland mutfağı birebir.

Şehrin ünlü Çin Mahalllesi Yaowarat’un ara sokaklarında karşınıza çıkan her tezgahtan bir şeyler atıştırabilir Yaowarat’ın hemen yanındaki Hint Mahallesi Pahurat’da da otantik bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

Yemek sonrası Uzakdoğu’nun besleyici egzotik meyvelerini, kabukları temizlenmiş, hazır olarak satın almak da mümkün.

TAYLAND TURLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Bangkok nereler gezilir, Bangkok Turu, Bangkok Turu tayland, Esther, Soner Sarıkabadayı, Soner Sarıkabadayı Esther, Soner Sarıkabadayı sevgilisi, Soner Sarıkabadayı tayland, Soner Sarıkabadayı uzakdoğu, Tayland, Tayland Bangkok, Tayland gezilecek yerler, Tayland neler yapılır, Tayland yemekleri, Uzakdoğu, Uzakdoğu Turları, Uzakdoğu turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları