Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sonbahar Filmi New York’taki ”New Direktors/New Films” Festivalinde

24 Nisan, 2009 | 12:42

Sonbahar Filmi 19 Aralık 2008’de izleyiciyle buluşan, yurt içinde ve dışında katıldığı birçok festivalden ödülle dönen ”Sonbahar”, bu kez de NewYork yolcusu. Tiflis Film Festivali’nde ”Gümüş Promoteus”,  ”Sofya Film Fest”te ”En İyi Yönetmen”,  Adana Altın Koza Film Festivali’nde ”En İyi Film”, ”Yeşilçam Ödülleri” kapsamında verilen ”Turkcell İlk Film”  ve Fransa’nın Angers kentinde düzenlenen film festivalinde ”En İyi Film Müziği” ödüllerini almıştı.

Film, New York’ta Walter Reade Theater ve MOMA sinema salonlarinda gerçekleştirilecek festival kapsamında 2 kez sinemaseverlerle buluşacak. Başrollerini Onur Saylak, Megi Koboladze, Serkan Keskin ve Gülefer Yenigül’ün paylaştığı filmin konusu şöyle;

”Yusuf, 1997 yılında 22 yaşında üniversite öğrencisiyken girdiği cezaevinden 10 yıl sonra sağlık nedenleriyle tahliye edilir. Yusuf’u, cezaevinden çıkıp geldiği Doğu Karadeniz’deki köyünde bir tek yaşlı ve hasta annesi karşılar. O cezaevindeyken babası ölmüş, ablası ise evlenip büyük bir kente taşınmıştır. Ekonomik nedenlerle sadece yaşlıların kaldığı bu dağ köyünde Yusuf, sadece çocukluk arkadaşı Mikail ile görüşmektedir. Sonbaharın kendini yavaş yavaş kışa teslim ettiği günlerde Yusuf, Mikail ile gittiği bir meyhanede fahişelik yapan genç ve güzel Gürcü kızı Eka ile karşılaşır. Farklı dünyalardan gelen bu 2 insanın birlikteliği için ne zaman ne de koşullar uygundur. Yine de Yusuf için aşk son bir kez hayata tutunma ve kendi yalnızlığından sıyrılma çabasına dönüşür. Eka içinse Yusuf bu dünyadan çok uzakta, hatta şimdiki zamanda yaşamayan, Rus romanlarından kaçmış bir karakterdir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür Sanat Haberleri, New York Festivalleri, Sofya Film Fest, Sonbahar Filmi, Tiflis Film Festivali, Yeşilçam Ödülleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları