Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Son Dakika: Selahattin Demirtaş tutuklandı mı?

04 Kasım, 2016 | 11:09

HDP’ye düzenlenen operasyon kapsamında Diyarbakır’daki evinde gözaltına alınan Selahattin Demirtaş tutuklama talebiyle mahkemeye gönderildi / Son Dakika: Selahattin Demirtaş tutuklandı mı?

Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Diyarbakır Kayapınar’da gözaltına alınan Selahattin Demirtaş’ın Terörle Mücadele Şubesindeki işlemleri sona erdi. Adliyeye sevkinin ardından ifade veren Selahattin Demirtaş tutuklama talebiyle mahkemeye gönderildi.

Selahattin Demirtaş tutuklandı mı? / En fazla dosya Demirtaş’ta

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkında en fazla dosya bulunan HDP’li durumunda. Hazırlanan fezlekelerde Selahattin Demirtaş “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “terör örgütü üyesi olmak”, “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “örgüt adına suç işlemek” gibi eylemlerle suçlanıyor.

Demirtaş’ın dosyasında yer alan diğer suçlar şu şekilde:

“Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyeti ve TBMM’yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, 298 sayılı kanuna muhalefet, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, 2911 sayılı kanuna muhalefet, hakaret, suç işlemeye alenen tahrik, kanunlara uymamaya tahrik, kamu görevlisinin aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme, devletin birliği ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs.”

Selahattin Demirtaş tutuklandı mı?/ Hükümetten ilk açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP’ye düzenlenen operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. HDP’li milletvekillerinin hukukun işlemesine yardımcı olmadığını ileri süren Bekir Bozdağ “Hukuka saygı duymamışlardır. Böyle bir durumda da kanun, hukukun gereklerinin nasıl yerine getirileceğini açıkça yazmaktadır. Kanunun yazdığı bir biçimde hukukun gerekleri yerine getirilmektedir. Bu da tamamen yargının yaptığı bir tasarruftur. Davetiye gidiyor, gelinmiyor, o zaman ne çare kalıyor? Zorla getirme çaresi kalıyor. ‘Bugünkü uygulamayı yapma dışında yargının eline bir seçenek bıraktılar da buna rağmen zorla getirme kararı alındı’ denirse o zaman ben hak veririm. Yok öyle bir şey. Onun için Türk yargısı, yasaların uygulanmasının engellenmesi veya imkansız hale getirilmesi için çalışma yapıldığında yargıya hangi kuralın uygulanması emrediliyorsa, o kuralı uygulamaktadır. Hukuka ve hukuk devletine sahip çıkmaktadır. Anayasamızın ve hukuk devletimizin gereklerini yerine getirmektedir. Bu doğal bir haktır” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
HDP, Selahattin Demirtaş, Selahattin Demirtaş tutuklandı mı, Son dakika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları