Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Son dakika: Isparta’da askeri eğitim uçağı düştü!

17 Ocak, 2018 | 15:13

Isparta’da askeri eğitim uçağı düştü. İlk gelen bilgilere göre 3 askerimiz şehit. Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde askeri eğitim amacıyla kullanılan bir hava aracının düştüğü ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Isparta Yalvaç’ta askeri eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye ekip sevk edildi. Isparta Valisi Şehmus Günaydın “3 şehidimiz var” dedi.

Askeri eğitim amacıyla kullanılan bir hava aracının düştüğü ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Uçakta bulunan 2 pilot ile bir teknisyen şehit oldu.

Olayın ardından TSK’dan yapılan açıklama şöyle denildi:

“17 Ocak 2018 tarihinde 11.03’te konuşlu bulunduğu Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Askeri Uçak, Askeri Uçak düştü, Isparta, Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde, Yalvaç,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları