Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de kar yok! Sömestr tatili kayak turları için Avrupa revaçta

16 Ocak, 2014 | 16:42

St. Moritz Kayak turu

Kurak bir kış mevsimi geçiren Türkiye’de kış turizmi ve kayak turları için Avrupa seçenekleri öne çıkmaya başladı. Sömestr tatili ile kayak turları fırsatını birleştirmek isteyen tatilcilerin tercihi biraz da mecburiyetten Avrupa’ya kaydı.

Kayak turları için sömestr tatilini dört gözle bekleyen Türkiye’deki kayak merkezlerinde kar sıkıntısı yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl 1 metrenin üzerinde kar olan merkezlerin bazılarında bugünlerde bir santimetre bile kar yok. Hala kayak yapılamayan Türkiye’deki kayak merkezleri dört gözle hem kar yağışını hem de sömestr tatili ni bekliyordu ancak umutlar suya düşecek gibi görünüyor. Yurdun büyük bölümünde bir süre daha kar yağışı beklenmezken kayak merkezlerinde kar olmaması kayak severleri Avrupa’daki merkezlere yöneltiyor.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda kar kalınlıkları Kartalkaya’da 115, Uludağ’da 95, Palandöken’de ise 55 santimetreye ulaşmıştı. Ancak kurak geçen bu yıl kayak merkezleri, kayak için yeterli kar kalınlığını bırakın, kara bile hasret kaldı. Türkiye’deki bazı merkezlerdeki kar kalınlıkları şöyle

Uludağ: 15 cm

Kartalkaya: 10-20 cm

Kartepe: 5-15 cm

Erciyes: 5-15 cm

Palandöken: 30-40 cm

Ilgaz: Kar yok!

Sömestr tatili kayak turları için tıklayın (Avrupa)

Türkiye’de kar durumu böyle olunca kayakseverler sömestr tatili kayak turları için Avrupa’daki alternatif kayak merkezlerine yönelmiş durumda. Turizm firmalarının uygun fiyatlarla kayak turları düzenlediği merkezler ise şöyle;

Finlandiya: Kemi, Lapland, Rovaniemi

Bulgaristan: Pamporovo, Borovets, Bansko

İsviçre: St. Moritz, Morzine, Leysin

Avusturya: Salzburg, Innsbruck, Kitzbuhel,

İtalya: Val Gardena, Piancavallo, Sestriere

Fransa: Courchevel, Chamonix

Slovenya: Kranjska Gora

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Kayak, Avrupa Kayak turları, avrupa kayak turları sömestre, finlandiya kayak turu, italya kayak turu, Kayak Merkezleri, Kayak turları, Sömestr, Sömestr kayak, Sömestr kayak turları, Sömestr kayak turları avrupa, Sömestr tatili, sömestr tatili 2014,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları