Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı

26 Ocak, 2017 | 10:54

Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı

Bu yıl erken gelen kar yağışı Sömestr Tatilinde kayak merkezlerine olan ilgiyi artırdı / Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı.

Sömestr döneminde tatile çıkması beklenen yerli turist sayısının 350 bini aşması beklenirken en fazla ilgiyi Uludağ, Palandöken ve Erciyes gibi kayak merkezleri gördü. Dünya Online’dan Emre Eser’in haberine göre, alternatif arayanların adresi ise başta Ege bölgesi olmak üzere termal tesisler oldu. Son dönemde karlı manzaraları ile tanıtımı yapılan Kapadokya bölgesi ise bir kaç butik otel dışında en kötü dönemlerinden birini yaşıyor.

Geçtiğimiz yılın Türkiye turizmi için oldukça sönük geçtiğine değinen Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, yarı yıl tatilinde başta kayak merkezlerindeki oteller olmak üzere bazı bölgelerde doluluk oranının oldukça iyi olduğunu belirtti.

Türkler, Moldova ve Bulgaristan’a gidiyor

Bu yarı yıl döneminde tatile çıkacak kişi sayısının 350 bin ile 400 bin arasında olmasını beklediklerini dile getiren Ulusoy, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5’lik bir artış gözlemlendiğini bildirdi. Ulusoy, yerli turistin son zamanlarda Moldova ve Bulgaristan’daki tatil merkezlerini tercih etmeye başladığının altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak Merkezleri, Sömestr tatili, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları