Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı

26 Ocak, 2017 | 10:54

Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı

Bu yıl erken gelen kar yağışı Sömestr Tatilinde kayak merkezlerine olan ilgiyi artırdı / Sömestr Tatilinde Turizmciyi Kar Kurtardı.

Sömestr döneminde tatile çıkması beklenen yerli turist sayısının 350 bini aşması beklenirken en fazla ilgiyi Uludağ, Palandöken ve Erciyes gibi kayak merkezleri gördü. Dünya Online’dan Emre Eser’in haberine göre, alternatif arayanların adresi ise başta Ege bölgesi olmak üzere termal tesisler oldu. Son dönemde karlı manzaraları ile tanıtımı yapılan Kapadokya bölgesi ise bir kaç butik otel dışında en kötü dönemlerinden birini yaşıyor.

Geçtiğimiz yılın Türkiye turizmi için oldukça sönük geçtiğine değinen Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, yarı yıl tatilinde başta kayak merkezlerindeki oteller olmak üzere bazı bölgelerde doluluk oranının oldukça iyi olduğunu belirtti.

Türkler, Moldova ve Bulgaristan’a gidiyor

Bu yarı yıl döneminde tatile çıkacak kişi sayısının 350 bin ile 400 bin arasında olmasını beklediklerini dile getiren Ulusoy, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5’lik bir artış gözlemlendiğini bildirdi. Ulusoy, yerli turistin son zamanlarda Moldova ve Bulgaristan’daki tatil merkezlerini tercih etmeye başladığının altını çizdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kayak Merkezleri, Sömestr tatili, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları