Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sömestr tatilinde en çok Uludağ tercih ediliyor

28 Ocak, 2010 | 13:47

Sömestr tatilinde en çok Uludağ Sömestr tatilinin başlamasıyla aileler çocuklarını da yanlarına alarak çeşitli tatil destinasyonlarına gidiyorlar.

Kış tatilinde en çok tercih edilen yerlerden birtanesi Uludağ oldu. Havaların soğuması ve kar yağışının şiddeti ile kayak bölgelerindeki otellerin de yüzü güldü.

Uludağ otellerinin en çok tercih edilme sebebi ise İstanbul ve Bursa’ya yakın oluşu. Otellerdeki doluluk oranı %90’a ulaştı. Tatillerini Uludağ’da geçirmek isteyenler otellerde boş yer bulmakta zorlanıyorlar.

Uludağ ünlülerin de ilk tercihlerini oluşturuyor. Ajda Pekkan, Hülya Avşar, Bengü,Tarık Akan gibi birçok ünlü sima tatillerini Uludağ’da geçiriyor.

Uludağ’a nasıl gidilir?

Uludağ’a Bursa’dan teleferik, taksi,dolmuş ve minibüsler ile ulaşım sağlanabiliyor. Taksiler tek yön için yaklaşık 85 TL ücret alıyor. Tophane semtinden kalkan minibüsler ile de Uludağ’a çıkmak mümkün. Dolmuşlarla ulaşım ise 9 TL karşılığında yapılabiliyor. Teleferikle Uludağ’a çıkmak ise gidiş dönüş 15 TL. Teleferikle Uludağ’a çıkmak  manzara açısından oldukça eğlenceli olduğundan  çok tercih ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ Otelleri, Sömestr tatili, Sömestr Tatili Kayak, Sömestr Tatili Uludağ, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Pistleri, Uludağ Otelleri, Uludağ' Kayak tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları