Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sömestr tatili 2012 turları… Tatil önerileri

17 Ocak, 2012 | 11:12

Sömestr tatili 2012 turları… Tatil önerileri

Uluslararası Tur operatörü World Travel Service ‘nin deneyimli kadrosu Sömestr Tatili için tavsiyelerde bulundu. Uzmanlar, sömestr tatilini yurtdışında geçirmek isteyenler için çok özel alternatifler sundu.

ÖNCELİK ÇOCUKLARIN

Özellikle çocuklu aileler sömestr tatilinde çocuklarının rahat edebileceği, eğlenebileceği, farklı yerler keşfedebileceği destinasyonları tercih ediyorlar. Sömestr tatilinde çocuklu aileler için en uygun turizm merkezlerinin başında Singapur, Londra, Koh Samui, Paris ve Orlando ‘da bulunan Disneyland geliyor.

Singapur tam bir eğlence merkezi

Singapur ‘un alışveriş merkezi ve restoranlardan ibaret olduğunu düşünenler kesinlikle yanılıyorlar. Singapur özellikle çocuklarıyla seyahat eden aileler için oldukça önemli bir cazibe merkezi. Singapur ‘un en büyük açık eğlence parkı Escape Theme Park ; 600 kuş türüne ev sahipliği yapan Asya ‘daki en büyük açık konsept kuş parkı olan Jurong; Sinpapur ‘un simgesel sembolü olan Merlion Park; müze,sergi, sinema ve bilim merkezi karışımı Singapur Keşif Merkezi; unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Singapur Hayvanat Bahçesi; 165 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük dönmedolabı olan Singapore Flyer; maceracı çocuklar için düşünülmüş Adventure Park gibi ailece eğlenebileceğiniz birçok mekan bulunuyor.

Işıltılı şehir Londra

İngiltere’nin başkenti Londra ‘da 7 ‘den 70 ‘e herkesin ilk durağı kuşkusuz balmumu heykel müzesi ; Madame Tussauds. Dünyanın en ünlü isimlerinin bal mumu heykellerini görebileceğiniz Madame Tussauds müzesinin yanı sıra Londra ‘da Trafalgar Meydanı, Hyde Park, Covent Garden, Warwick Castle, Conwy Castle, Bodnant Gardens, Harewood House & Bird Gardens, Rydal Mount, Carlisle Castle, The Georgian House, Malleny Gardens, Gladstone’s Land, Alloa Tower, Bannockburn, Scone Palace, Blair Castle ‘ın da aralarında bulunduğu bir çok tarihi kültürel bölgeleri gezebilirsiniz.

Çocuklar için unutulmaz bir tatil: Disneyland

Sömestr tatilinde çocuklu ailelerin tercihlerinden biri de Disneyland. Çocukların büyük keyif aldığı Disneyland ‘ın Paris ve Orlando da bulunan parkları büyük ilgi görüyor. Sömestr tatilinde de açık olan Paris ve Orlando Disneyland ‘da çocuklarınız keyifli bir yolculuğa çıkarken sizde şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Deniz,kum,güneş, gezi,eğlence,alışveriş hepsi Koh Samui ‘de toplanmış

Tayland ‘ın incisi olarak bilinen Koh Samui de çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden. Samui ‘nin en önemli özelliği deniz,kum,güneş tatilinin yanı sıra tarih,kültür, alışveriş, safari gibi birçok seçeneği içinde barındırması. Samui ‘de hiçbir binanın yüksekliği Hindistan cevizi ağaçlarının boyunu geçmiyor ve böylelikle adanın doğal yapısı korunuyor.Samui ‘de maynun, timsah ve yılan çiftliklerini gezebilir,şelale ve yat turlarına çıkabilirsiniz. Bunların yanı sıra Tayland tarihini ve kültürünü tanımak için çevre turlarına da katılabilir fil ve jeep safari turlarında aileniz ile beraber unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

KAYAK TURLARI REVAÇTA

Sömestr tatili için kayak turları düşünenler son yıllarda artış gösterdi. İsviçre St Moritz, Fransa Courchevel, İtalya Sestriere, Avusturya Salzburg ve Balkanlar ‘da Joharina, Mavrovo, Kopoinik gibi kayak destinasyonları bu yıl revaçta. Özellikle Balkanlar’daki kayak merkezleri için vize gerekmediğinden Joharina, Mavrovo, Kopoinik gibi bölgeler vize ile zaman kaybetmek istemeyenlerin tercihi olabilir.

KIŞ AYLARINDA TROPİK DESTİNASYONLAR

Kış aylarında denize girip, güneşlenmek isteyenler tropik destinasyonları tercih edebilirler. Özellikle Bangkok, Phuket, Pattaya, Maldivler, Singapur, Koh Samui ve Küba gibi tropik iklime sahip olan destinasyonları tercih edip kışın ortasında denizin, güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

UZAKLAR

Uzak destinasyonlar da sömestr tatilinde tercih ediliyorlar. En çok tercih edilen uzak destinasyonlar arasında, Finlandiya, Salzburg, Samui, Paris, Dubai, Abu Dabi, Londra, Küba bulunuyor.

SÖMESTR TATİLİNİN VAZGEÇİLMEZLERİ

Uzun yıllardır Sömestr tatilinin vazgeçilemeyen şehirleri ise Roma, Milano, Atina, Selanik, Dubrovnik, Dubai, Abu Dhabi.

Kültür gezilerinin yanı sıra Roma sokaklarında dünyaca ünlü markaların mağazalarında alışveriş keyfini yaşarken minik cadde üstü kafelerinde yorgunluk atabilirsiniz. Ayrıca, alışverişin kalbinin attığı şehir Milano’yu sömestr turlarında keşfedebilirsiniz. İtalya’ nın kuzeyinde bulunan Milano İtalya’ nın en gelişmiş şehirlerinden. Milano Sömestre Turları’nın yanı sıra yıl boyunca düzenlenen outlet turları ile de her zaman ilgi çekiyor.

Atina sömestr tatilini yakınlarda geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan adeta. Atina ‘da gezilecek yerlerin başında Dünyanın 7 Harikasına aday gösterilen Akropol geliyor. Akropol’ ün yanı sıra Plaka, Thission, Psyri yani meşhur tarih üçgeni içinde bir gezide çağların nasıl bir arada var olduğunu görebilir ve adeta tarihi benliğinizde hissedebilirsiniz. Selanik ‘te ise turistik ziyaret yerleri arasında Atatürk’ün doğduğu ev, Beyaz Kule ve Arkeoloji Müzesi geliyor.

Vize gerekmeyen Hırvatistan ‘ın Dubrovnik kentine kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Sömestr Dubrovnik gezisi boyunca gezilip görülebilecek yerler arasında M.Ö. 6. yüzyılda Epidaurus adı ile kurulmuş olan ve Bizans İmparatorluğu döneminde Cavtat ismini alan tarihi sahil kasabası, Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanı, Francis Manastırı, Rector Sarayı gezilip görülebilecek belli başlı yerlerden bazıları.

Dubai ziyaretçilerine; yemyeşil parklar, nadide çiçekler ve egzotik ağaçlarla büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Gösterişli otelleri, muhteşem kumsalları ve dünyanın en yüksek binası ile baş döndürücü bir bir şehir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, gökdelen şehri olarak bilinir. Abu Dabi ‘nin en meşhur yeri kuşkusuz Ferrari World. Ferrari World Abu Dabi’de 7’den 77’ye herkesin faydalanabileceği, dünyanın en hızlı lunapark treni, Ferrari yarış ekiplerinin kullandığı son teknoloji ürünü yarış simülatörleri, uzmanlar eşliğinde Ferrari Sürüş ve Yarış Okulu gibi eğlence unsurları yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dhabi, Atina, Avusturya Salzburg, Balkanlar, Bangkok, Disneyland, Dubai, Dubrovnik, Fransa Courchevel, İsviçre St Moritz, İtalya Sestriere, Joharina, Koh Samui, Kopoinik, Küba, Londra, Madame Tussauds müzesi, Maldivler, Mavrovo, Milano, Orlando, Paris, Pattaya, Phuket, Roma, Singapur, Sömestr, Sömestr tatili, Sömestr tatili 2012, Sömestr tatili 2012 turları, Sömestr turu, tatilde nereye gitmeli,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları