Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Soma’da yitirilen can sayısı 201′e yükseldi

14 Mayıs, 2014 | 09:46

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’da dün meydana gelen maden ocağı yangınında yaşamını yitirenlerin sayısının 201′e yükseldiğini söyledi.

NationalTürk’ün haberine göre, Eynez bölgesindeki maden bölgesinde çalışmaları takip eden Bakan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, madene kurtarma amaçlı giren ve dumandan etkilenen bazı kişilerin de yaralılar arasında sayılmış olabileceğini söyledi.

Bu durumun endişeleri daha da artırdığını ifade eden Yıldız, “Sayının artmasından endişe duyduğumuzu söylemiştik, belki bu konuda daha da zorlanabileceğimiz bir durum olabilir. Madende hayatını kaybedenlerin sayısı 201′e ulaştı, 80 yaralı olduğu bilgisi de daha önce paylaşılmıştı. Yaralılar arasında bizzat madende çalışmayanların, sonradan gelenlerin olabileceği de söylendi. Bu bizim endişemizi daha da arttıracak bir durumdur. Sayının artmasından endişe duyduğumuzu söylemiştik, belki bu konuda daha da zorlanabileceğimiz bir durum olabilir” diye konuştu.

Bakan Yıldız, gazetecilerin soruları üzerine “İhmal varsa biz buna hiçbir yerde kayıtsız kalmadığımız gibi burada da kalmayız” dedi. Personel listesi üzerinde çalışma yapıldığını, adli tıp kurumu ve savcılıkla görüştüklerini, hukuki işlemlerin hızlı şekilde yürütülmesi için uğraş verdiklerini aktaran Yıldız “Sayı endişe ettiğimiz noktaya doğru gidiyor. Yarının hazırlıklarını, organizasyonu da bir yandan yapmamız gerekiyor. Cenaze işlemleriyle ilgili bir boşluk olmaması için çalışmamız lazım. Bakan yardımcısı, milletvekili arkadaşlarımızla görev dağılımı yaptık, yüreğimizde büyük bir acıyla bunları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yangın devam ediyor

Bakan Taner Yıldız, bir gazetecinin yangının devam ettiğinin söylendiğini belirtmesi üzerine de “Yangın devam ediyor evet” cevabını verdi. Yıldız, ulusal yas ilanı ile ilgili de “Sayın Başbakanımız geldiğinde kendisine sunacağız. Birazdan da kendisiyle görüşeceğim. Ondan sonra arkadaşlarla bu konuyu irdeleyeceğiz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Maden işçileri, Maden ocağı faciası, maden ocağı patlama, Manisa, manisa maden, Manisa Soma, Soma, soma da son durum, Soma Holding, Soma Maden, soma maden işçileri, soma maden ocağı, Soma maden ocağı patlama, Soma maden ocağı trafo patlaması, Soma manisa, soma ölü sayısı, soma son dakika, soma son durum, somada son durum, son dakika soma haberleri, Taner Yıldız, Taner Yıldız soma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları