Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sofya’da temsili “Berlin Duvarı” yıkıldı

10 Kasım, 2009 | 16:25

Sofya Berlin Duvarı Berlin Duvarı’nın yıkılışının 20. yıl dönümü, doğu blokunun eski komünist rejimlerinden Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da da törenlerle kutlandı.

“Batenberg” meydanında düzenlenen tören sırasında, sembolik olarak inşa edilen 30 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğindeki Berlin Duvarı maketi, Pink Floyd’un “The Wall” şarkısının eşliğinde halk tarafından yıkıldı.

Eğitim Bakanı Yordanka Fandıkova, törende yaptığı konuşmada, Berlin Duvarı’nın geçmişte komünist ülkeler ile özgür dünyayı birbirinden ayıran bir sembol olduğunu belirterek, “Duvar yıkılınca tüm Avrupa birleşti. Bunun sayesinde biz de Bulgaristan olarak, Avrupa’da hak ettiğimiz yeri bulduk ve Avrupa Birliği’nin bir parçası olduk” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Bulgaristan Balayı Turları, Bulgaristan Balayı, Bulgaristan Burgaz, Bulgaristan Eğlence, Bulgaristan otelleri, Bulgaristan tatil turları, Bulgaristan tatili, Bulgaristan turizm, Bulgaristan turizmi, Bulgaristan Turları, Bulgaristan’da balayı, Bulgaristan’da gidilecek yerler, Bulgaristan’da ne yapılır, Bulgaristan’da turizm, Sofya, Sofya Turları, Sofya’da nerelere gidilir,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları