Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sofya’da temsili “Berlin Duvarı” yıkıldı

10 Kasım, 2009 | 16:25

Sofya Berlin Duvarı Berlin Duvarı’nın yıkılışının 20. yıl dönümü, doğu blokunun eski komünist rejimlerinden Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da da törenlerle kutlandı.

“Batenberg” meydanında düzenlenen tören sırasında, sembolik olarak inşa edilen 30 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğindeki Berlin Duvarı maketi, Pink Floyd’un “The Wall” şarkısının eşliğinde halk tarafından yıkıldı.

Eğitim Bakanı Yordanka Fandıkova, törende yaptığı konuşmada, Berlin Duvarı’nın geçmişte komünist ülkeler ile özgür dünyayı birbirinden ayıran bir sembol olduğunu belirterek, “Duvar yıkılınca tüm Avrupa birleşti. Bunun sayesinde biz de Bulgaristan olarak, Avrupa’da hak ettiğimiz yeri bulduk ve Avrupa Birliği’nin bir parçası olduk” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Bulgaristan Balayı Turları, Bulgaristan Balayı, Bulgaristan Burgaz, Bulgaristan Eğlence, Bulgaristan otelleri, Bulgaristan tatil turları, Bulgaristan tatili, Bulgaristan turizm, Bulgaristan turizmi, Bulgaristan Turları, Bulgaristan’da balayı, Bulgaristan’da gidilecek yerler, Bulgaristan’da ne yapılır, Bulgaristan’da turizm, Sofya, Sofya Turları, Sofya’da nerelere gidilir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları