Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şoçi’de buz pistinde Nazi tartışması

18 Şubat, 2014 | 14:05

soci-nazi-tartismasi Soçi 2014 Kış Olimpiyatları’nda Rusya adına altın madalya kazanan 15 yaşındaki artistik patinajcı Yulia Lipnitskaya, kendisini siyasi bir tartışmanın ortasında buldu.

9 Şubat’taki performansını, Shindler’in Listesi adlı film müziğiyle gerçekleştiren Yulia Lipnitskaya’nın başarısını, Rus muhalif Viktor Şenderoviç 1936’da Berlin’de düzenlenen Nazi Olimpiyatları’nda Almanya’nın başarısına benzetti.

Schindler’in Listesi, Oscar Schindler adlı işadamının İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırarak yaklaşık bin Yahudi’yi Nazi soykırımından kurtarmasını konu alıyor.

Yulia Lipnitskaya, Soçi Kış Olimpiyatları’nın ilk haftasında performansıyla büyük beğeni toplamıştı.  Bazı yorumcular ise Lipnitskaya’nın Steven Spielberg’in yönettiği Schindler’in Listesi’ne ait film müziğini seçmesine eleştirmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de genç yıldızı yanaklarını sıkıp “Çok iyi, akıllı kız” diyerek takdir etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 Kış Olimpiyatları, Nazi Olimpiyatları, Nazi Olimpiyatları Almanya, Rusya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Schindler’in Listesi, Schindler’in Listesi filmi, Schindler’in Listesi nazi, Soçi, Soçi 2014 Kış Olimpiyatları, Viktor Şenderoviç, Yulia Lipnitskaya, Yulia Lipnitskaya aldın madalya, Yulia Lipnitskaya Rusya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları