Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Soçi Olimpiyatları’nı 3 milyar kişi takip edecek

23 Ocak, 2014 | 12:26

soci-olimpiyatlari Rusya Federasyonu Başbakanı Dmitri Medvedev, Soçi’de düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nın Dünya çapında 3 milyar izleyiciye ulaşacağını belirtti.

CNN televizyonuna açıklamalarda bulunan Medvedev, Olimpiyat Oyunları için 1 milyon 200 bin adet bilet satıldığını söyledi.

Soçi Olimpiyatları’na yönelik güvenlik tehdidine de değinen  Medvedev, Soçi’deki olayların bugüne kadar diğer ülkelerde de yaşandığının altını çizdi. Röportajın devamında Rusya ve ABD istihbaratları arasındaki işbirliğinin iyi bir seviyede olduğunu belirten Başbakan, bu işbirliğinin Soçi Olimpiyat Oyunları’nın güvenliğini de kapsadığını belirtti.

SOCHI KIŞ OLİMPİYATLARI TURU İÇİN TIKLAYIN…

Öte yandan BM Daimi Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, Soçi’de düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nın New York’taki BM Genel Merkezi’nden canlı olarak hem Rusça, hem de İngilizce yayınlanacağı ifade edildi.

22. Kış Olimpiyat Oyunları 7 – 23 Şubat tarihlerinde Rusya’nın Soçi Kenti’nde gerçekleştirilecek. Rusya Olimpiyat Komitesi’nin internet sitesinden verilen bilgiye göre, 7 ayrı spor dalında dağıtılacak olan 98 madalya seti için 80 farklı ülkeden gelen sporcular mücadele verecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dmitri Medvedev, Olimpiyat oyunları, Olimpiyat Oyunları Rusya, Rusya, Rusya Federasyonu, rusya haberleri, Rusya olimpiyat, Rusya Olimpiyat Komitesi, Rusya Soçi, Soçi, soçi olimpiyat oyunları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları