Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Slovenya’nın masallardan çıkan kasabası: Bled

26 Ocak, 2018 | 13:24

Sık ağaçların arasından geçerek ulaşılan Slovenya’nın muhteşem diyarı Bled Gölü, tıpkı bir masal diyarını andırıyor. Yüzbinlerce turistin ziyaret ettiği bu harika gölde, dağ tırmanışları, sandal gezileri, doğa yürüyüşleri, at ve bisiklete binmek gibi aktiviteler yapılmakta.

Jülyen Alperine ve sayısız göle ev sahipliği yapan, korunmuş muhteşem doğası ile Slovenya, turistleri kendine çekmekte oldukça usta. Avrupa’nın bu küçük ülkesi, dağları, ulusal parkları, gölleri ve yeşilin her tonunu harika manzaralarla sunan doğasıyla son dönemde turistleri kendine çekmeyi başarıyor.

Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan Slovenya, doğa güzellikleriyle halkının huzurla yaşadığı bir ülke.

Avrupa Komisyonu’nun 2016’da Slovenya’nın başkenti Ljubljana’yı ‘yeşil başkent’ olarak seçmesiyle ülke yeşil rota unvanını tam anlamıyla taçlandırmış oldu.

Yeşil rotanın masalsı kenti Bled ise ülkenin en turistik yerlerinin başında geliyor. Bu muhteşem yer, Bled Gölü’nün çevresine konumlanmış durumda.

Bled, buzulların erimesi sonucu tektonik bir göl olarak ortaya çıkmış. Etrafını saran ağaçlar, manzarayla bütünleşen dağlar, gölü tepeden gören Bled Kalesi, sandallar.

En dikkat çeken ise gölün ortasında bulunan ada ve burada bulunan kilisenin çan sesleri. Şehir hayatının stresinden kaçıp, nefes almak için muhteşem bir yer.

Yeşil doğayı arayanlar, romantik bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir masalsı kasaba Bled.

Turistlerin uğrak yerlerinden olmaya başlayan kasaba her mevsim kendine has güzellikler sunuyor ziyaretçilerine.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Slovenya Bled Gölü Turu sizi bekliyor.

Yaz aylarında gölde yüzmek, sandala binmek gibi aktivitelerin yapıldığı gölde, ilkbaharda ise yeşilin her bir tonunu bulabilirsiniz. Sonbaharda solmaya başlayan kentin rengi turuncu-kahverengi olduğunda buranın keyfine doyum olmuyor.

Hele bir de kışın görmek lazım burayı. Karla kaplı göl manzarasının yanında birbirinden güzel kayak tesisleri bulunuyor Bled’de.

Buraya ulaşım ise oldukça basit. İstanbul’dan her gün düzenli şekilde Ljubljana uçuşları bulunuyor. Yaklaşık iki saat süren yolculukla Ljubljana’da oluyorsunuz.

İster araba kiralayarak ister taksiyle yaklaşık yarım saat sonra Bled Gölü sizi muhteşem manzarasıyla karşılıyor.

Bu arada diğer Avrupa ülkelerine göre konaklama ve yeme-içme ise çok daha uygun.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bled Gölü, Jülyen Alperi, Ljubljana, Slovenya’nın masal kasabası Bled,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları