Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Slovenya’da Kayak Deneyimi

26 Ekim, 2017 | 20:29

 

Bilindik Avrupa rotalarının dışına çıkmak istiyorsanız seyahat listenizin ilk sırasında kesinlikle Slovenya yer almalı.

Yeşilliklerle ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Slovenya’da kayak yapmak ise muhteşem bir deneyim olabilir. Slovenya’da dünyaca üne sahip bir çok kayak pisti mevcut.

Avusturya ya da İtalya ile kıyaslandığında biraz daha küçük ama buradaki kayak merkezleri diğerlerine nazaran çok daha uygun fiyatlarda. Krvavec, Vogel ve Kanin en güzel manzaralara sahip merkezlerden. Kranjska Goraise tabiki, Dünya Kupası yarışları için dik alanlar, yeni başlayanlar için hafif eğimlerle bir kayaksever için hemen her şeye sahip.

Slovenya Kayak Turları için en uygun bölgeler : Kranjska Gora, Bovec, Bohinj, Cerkno, Pohorje, Maribor , Rogla

Kranjska Gora bölgesi kışın en hareketli bölge. Şaşırtıcı dağ manzarası kış aylarında da açık ve konaklamak için birçok hotel ve dağ evleri var. Slovenya’nın doğusundaki Maribor ve Rogla’yı da unutmamak gerekiyor.

Kranjska Gora’dan daha sessiz bir yer arıyorsanız Bovec ve Bohinj’i düşünebilirsiniz. Bohinj, Vogel kayak merkezinin yanı sıra çocuklar için çok güzel ve küçük bir yerel piste sahip. Cerkno ve Pohorje (Rogla) da yine Bohinj gibi aile kış tatilleri için iyi bir seçim.

Slovenya’da Tam Bir Kış Tatili

Slovenya’da kış yürüyüşleri, kızak ve buz tırmanışı(ice -climbing), kayakla gezinti ya da dondurulmuş şelale deneyimi yaşayabilirsiniz. Sloven dağlarında herkes için geniş bir kış alternatifi mevcut. İsterseniz kolay bir sabah yürüyüşü isterseniz zorlu bir dağcılık tırmanışı gerçekleştirebiliyorsunuz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kış, Kranjska Gora, Slovenya Kayak, Vogel Kayak Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları