Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kış tatili için Slovenya’nın en güzel kayak merkezlerini keşfedin!

08 Ekim, 2018 | 11:45

Kış tatili için Slovenya'nın en güzel kayak merkezleri turistleri bekliyor

Yaz bittiği, sonbaharın ılık esintisinin yağmurlarla buluştuğu şu günlerde kayak yapmak isteyenler gün saymaya başladı. Özellikle Avrupa’da bilinen onlarca kayak merkezinin yanı sıra yeni destinasyonlar da artık büyük ilgi görüyor. İşte bunlardan biri olan Slovenya’nın en güzel kayak merkezleri de kış tatili için turistleri bekliyor.

Kış tatili denince ilk akla gelen kar yağışı her ne kadar henüz başlamasa da önümüzdeki günlerde Avrupa başta olmak üzere bir çok yer beyaza bürünecek. Kayak yapmak her yıl rotasını Avrupa’ya çevirenler, artık farklı aktivitelerle turistleri memnun eden Slovenya’yı tercih ediyor.

Slovenya son yıllarda tatilcilerin gözdesi durumunda

Kış tatili için Slovenya’nın en güzel kayak merkezleri turistleri bekliyor

Yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri tanımak ve yeni heyecan arayanlar için Slovenya son yıllarda tatilcilerin gözdesi durumunda.

Yazın ayrı, kışın ayrı güzelliğe bürünen Slovenya, yeşillikleri, muhteşem manzaraları ile de oldukça bilinmekte. Dünyaca ünlü pistlere sahip olan Slovenya’da kış tatilini geçirmek ve kayak turları ile bunu taçlandırmak muhteşem bir deneyim olabilir.

Kış mevsimini en iyi şekilde kullanan, gelen turistlere bu konuda bir çok deneyim yaşatan Avusturya ya da İtalya ile kıyaslandığında daha küçük kayak merkezlerine sahip olan Slovenya, bu eksiğini uygun fiyat politikası ile kapatıyor.

Slovenya'nın dünyaca ünlü kayak merkezi Kranjska Gora

Slovenya’nın dünyaca ünlü kayak merkezi Kranjska Gora

Kış mevsiminin yeni gözde ülkesi Slovenya Kayak Turları için en uygun bölgeler, Kranjska Gora, Bovec, Bohinj, Cerkno, Pohorje, Maribor, Rogla olarak bilinmekte. Slovenya’nın en güzel manzaralarına sahip olan Krvavec, Vogel ve Kanin ünlü kayak merkezlerinden. merkezlerden. Kranjska Gora ise Dünya Kupası Kayak Yarışları için dik alanlar, yeni başlayanlar için ise hafif eğimlerle kayakseverin tüm isteklerine cevap verebilecek her şeye sahip.

Kışın en hareketli merkezi olarak bilinen Kranjska Gora bölgesi, görenlerin hayranlığını kazanan şaşırtıcı dağ manzarası ile herkesi büyülemekte. Kranjska Gora bölgesinde konaklamak için bir çok hotel ve dağ evleri bulunurken, kayak yapmak için Slovenya’nın doğusundaki Maribor ve Rogla’yı da unutmamak gerekiyor.

WTS ile Slovenya Kayak Turları’nın keyfini çıkarın!

Kar yağışıyla hareketli günler yaşamaya başlayan Kranjska Gora’dan daha sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız, Bohinj ve Bovec bu konuda sizler için biçilmiş kaftan. Bohinj, Vogel kayak merkezinin yanı sıra çocuklar için çok güzel ve küçük bir yerel piste sahip. Slovenya’da kayak için alternatifi bol bir ülke.  Cerkno ve Pohorje (Rogla) da yine Bohinj gibi aile kış tatilleri için oldukça güzel imkanlar bulunmakta.

Slovenya farklı bir kış tatili için oldukça cazip

Slovenya farklı bir kış tatili için oldukça cazip

Kış tatilinde yalnızca kayak yapmak, çok sevse de insanı sıkabilmekte. Slovenya’ya kayak yapmaya giden turistler, kış yürüyüşleri, kızak ve buz tırmanışı, kayakla gezinti ya da dondurulmuş şelale deneyimi gibi bir çok aktivite ile farklı deneyimle yaşayabilmekte.

Yani kısacası son yılların moda ülkesi Slovenya’da geçireceğiniz kış tatili size unutulmaz anlar yaşatacak. Karın çok yakıştığı Sloven dağlarında sabah yürüyüşü de yapabilir, ya da zorlu bir dağcılık tırmanışı da gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bohinj, Bovec, Cerkno, Kayak Merkezleri, Kayak turları, Kış Tatili, Kranjska Gora, Maribor, Pohorje, Rogla, Slovenya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları