Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Skyscanner Seyahat Arama Motoru Güncellemelerle Cirosunu %44 Arttırdı

31 Temmuz, 2017 | 08:18

Skyscanner Yıllık Cirosu

 

2003 yılında Gareth Williams ve iki arkadaşı tarafından kurulan seyahat arama motoru devi Skyscanner, şu anda aylık 50 milyon kullanıcıya ulaşıyor.

Skyscanner Seyahat Arama Motoru Güncellemelerle Cirosunu %44 Arttırdı

Skyscanner arama motoru üzerinden geçen yıl satılan biletlerin değeri 9.9 milyar £. İçeriğini genişleten bu arama motoru, işin içine otel ve araba kiralamayı da ekleyince cirosunu %44 artışa geçirdi. Şirketin büyük bir hissesi Çin seyahat şirketi Ctrip‘e ait. Birçok farklı siteden fiyat toplamaktan yorulan ve zamanı verimli kullanmak isteyen Gareth Williams ve arkadaşlarının fikri şu anda dünyaya hizmet ediyor.

31 Aralık 2016’da sona eren yıla ait  satışları 110 milyon £’dan 158 milyon £’a artarken, vergi öncesi karlar Ctrip’in satın almasına ilişkin bir defaya mahsus hisse payı ödemesinden dolayı 11 milyon £ ‘dan 7.3 milyon £’ ya geriledi. 10.5  £ olan işletme karı ise neredeyse ikiye katlanarak 19  £’a ulaştı.

Geçtiğimiz yıl 20.9 milyon rezervasyon yaptırılan sitenin yöneticisi “Şirket hedefi yalnızca gidilecek yerin seçimine yardımcı olmak değil, tüm yolculuğun büyük bir bölümüne sahip olmak” dedi.

Şirketten gelen son güncelleme ise Microsoft‘un kişisel asistan uygulaması Cortana ile anlaşmaya gitmesi.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cirosu, Seyahat Arama Motoru, Skyscanner,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları