Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sky Airlines’ın uçağı Aksu’da kütüphane olarak hizmeti verecek

07 Şubat, 2018 | 18:48

Antalya’nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki uçağın projesi belli oldu. Önümüzdeki ayın ortasında hizmet vermesi düşünülen Sky Airlines’a ait Boeing 737-400 Clasic’in içerisinde kütüphane, sinema, uçak parçalarının yer aldığı müze, sosyal alan ve daha birçok faaliyet olması planlanıyor.

Antalya’nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesindeki uçağın projesi belli oldu.

Önümüzdeki ayın ortasında hizmet vermesi düşünülen Sky Airlines’a ait Boeing 737-400 Clasic’in içerisinde kütüphane, sinema, uçak parçalarının yer aldığı müze, sosyal alan ve daha birçok faaliyet olması planlanıyor.

2016 yılında eğitim hayatına başlayan Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, adını kıza zamanda Türkiye’ye duyurdu.

Okulun adının duyulmasını sağlayan en önemli gelişme ise 3 ay önce lisenin bahçesine getirilen Boeing 737-400 tipi uçak idi.

Bir aylık sürede montajı yapılan dev yolcu uçağı, yalnızca öğrencilerin değil, velilerin ve halkın da büyük ilgisiyle karşı karşıya. Öyle ki okula uçakta gelin-damat fotoğrafı çektirmek için teklifler dahi gelmekte.

Dev uçak için eğitim projesi çizildi

Projeye göre; uçağın iç kısmının üçe bölüneceği öğrenilirken, bu bölümümlerin kütüphane, sinema, uçak parçalarının yer aldığı müze, sosyal alan köşesi, anı defteri gibi bölümler olacağı bildirildi.

Sky Airlines’ın uçağı Aksu’da kütüphane olarak hizmeti verecek

Uçak okulundaki hayallerini anlatan okulun müdürü Haldun Çevik, “Biz buradan yetiştirdiğimiz yavrularımızın ilerleyen zamanlarda ülkemizin üreteceği yerli uçaklarda desteği olsun amacındayız. Her öğrencimize ayrı önem vermekteyiz. Kazandırdığımız her materyal kadar bu materyalleri kullanacak olan talebelerimizin donanımı da çok bizim için önemli. Bu yatırımlarımızın karşılığını eğitim camiasında ülkemiz mutlaka alacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya Aksu, Boeing 737-400 Clasic, Haldun Çevik, Sky Airlines, Uçaktan kütüphane,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları