Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuşlar yapılamadı

22 Kasım, 2010 | 19:12

İstanbul’un Anadolu yakasında ektili olan sis nedeniyle Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda uçuşlar yapılamadı.

Buraya inmesi gereken uçaklar da Atatürk Havalimanı ve Çorlu Havaalanı’na yönlendirildi.

İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis, özellikle Anadolu yakasında kara ve hava trafiğini olumsuz etkiledi. Görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda hava ulaşımı durma noktasına geldi. Yapılanmayan iç hat seferleri yüzünden mağdur olan yolcular, otobüslerle Atatürk Havalimanı’na gönderildi. Yolcular, yaşanan gecikme nedeniyle firma yetkililerine tepki gösterdi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmesi gereken iç hat ve dış hat uçakları, sis nedeniyle Çorlu ve Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi. Havalimanında yakınlarını bekleyen vatandaşlar, bekledikleri uçakların nereye yönlendirildiğini öğrenememekten şikayetçi oldu. Sis yüzünden birçok uçak seferi iptal edildi. Gecikmeli yapılacağı duyurulan uçuşlar nedeniyle de bazı yolcular, biletlerini iptal ettirerek evlerine geri döndü.

Anadolu yakasında etkili olan sis nedeniyle kara yolunda da görüş mesafesi zaman zaman on metreye kadar düştü. Trafikteki araçlar ikaz ışıklarını yakarak güçlükle ilerleyebildi. Sisin sabah saatlerinde de devam etmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı Uçuşlar İptal, Sis Sabiha Gökçen Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları