Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop’ta Turizm Yüksekokulu için onay verildi

04 Ocak, 2010 | 15:38

Sinop'ta Turizm Yüksekokulu Sinop Milletvekili Kadir Tıngıroğlu, Sinop’ta kurulması için onay bekleyen Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Bakanlar Kurulu onayından geçtiğini açıkladı.

Sinop Üniversitesi bünyesinde 4 yıllık turizm yüksekokulu kurulması yönünde başlatılan çalışmaların mutlu sona ulaştığını belirten Kadir Tıngıroğlu, okulun bir sonraki dönemde eğitime açılmasının planlandığını kaydetti.

Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu için Akliman yöresindeki Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurt binanın Sinop Üniversitesi’ne devredildiğini hatırlatan Kadir Tıngıroğlu, “Daha önce Kredi Yurtlar’a ait binanın üniversiteye devrini sağlamıştık. Gelinen süreçte kurulması için onay bekleyen Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Bakanlar Kurulu kararı 31 Aralık 2009 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı” dedi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Büyükhatipoğlu da yaptığı açıklamada, yüksekokulun Sinop’a kazandırılması noktasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kadir Tıngıroğlu, Sinop Kadir Tıngıroğlu, Sinop Milletvekili Kadir Tıngıroğlu, Sinop Turizm Yüksekokulu, Sinop Üniversitesi Rektörü, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Büyükhatipoğlu, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu, Turizm Yüksekokulu Sinop Üniversitesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları