Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop’ta Turizm Yüksekokulu için onay verildi

04 Ocak, 2010 | 15:38

Sinop'ta Turizm Yüksekokulu Sinop Milletvekili Kadir Tıngıroğlu, Sinop’ta kurulması için onay bekleyen Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Bakanlar Kurulu onayından geçtiğini açıkladı.

Sinop Üniversitesi bünyesinde 4 yıllık turizm yüksekokulu kurulması yönünde başlatılan çalışmaların mutlu sona ulaştığını belirten Kadir Tıngıroğlu, okulun bir sonraki dönemde eğitime açılmasının planlandığını kaydetti.

Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu için Akliman yöresindeki Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurt binanın Sinop Üniversitesi’ne devredildiğini hatırlatan Kadir Tıngıroğlu, “Daha önce Kredi Yurtlar’a ait binanın üniversiteye devrini sağlamıştık. Gelinen süreçte kurulması için onay bekleyen Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Bakanlar Kurulu kararı 31 Aralık 2009 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı” dedi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Büyükhatipoğlu da yaptığı açıklamada, yüksekokulun Sinop’a kazandırılması noktasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kadir Tıngıroğlu, Sinop Kadir Tıngıroğlu, Sinop Milletvekili Kadir Tıngıroğlu, Sinop Turizm Yüksekokulu, Sinop Üniversitesi Rektörü, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Büyükhatipoğlu, Turizm İşletmecilik ve Otelcilik Yüksekokulu, Turizm Yüksekokulu Sinop Üniversitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları