Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop sezonun son kruvaziyer gemisini ağırlıyor

28 Eylül, 2009 | 16:28

Prinsendam Holland America Line şirketine ait lüks kruvaziyer yolcu gemisi “Prinsendam” 800 yolcusu ile 30 Eylül 2009 Çarşamba günü Sinop Limanı’na demirleyecek.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop’un kuruvaziyer turizm konusunda büyük mesafe kat ettiğini belirterek “Sea Song Tourism’in organize ettiği çoğunluğu Amerikalı yolculardan oluşan, Holland America Line şirketine ait lüks kruvaziyer yolcu gemisi “Prinsendam”, yaklaşık 800 yolcusu ile 30 Eylül 2009 Çarşamba günü limanımıza yanaşacak olup, aynı günün akşamı limanımızdan kalkış yapacaktır. Trabzon Limanı’ndan gelecek olan gemi Sivastapol’a gidecektir. İlimiz ekonomisine önemli katma değer sağlayan turizmin gelişmesinde kruvaziyer yolcu gemileri, ilimiz için büyük önem taşıyor. Bölgemizi en iyi şekilde tanıtıp, misafirlerimize iyi şekilde ilgi ve alakayı göstermek ve memnuniyetlerini sağlamak öncelikli amacımızdır. Limanımızın özellikleri, kültürel ve doğal zenginliklerimiz yanında halkımızın turizme yatkınlığı en büyük avantajımızdır” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ayrıca, uluslararası ekonomik krize rağmen son dönemlerde yükseliş gösteren kruvaziyer turizmindeki artışı devam ettirebilme noktasında turizmcilere de önemli görevler düştüğünü belirtti. Tosun, “Turizm sektörümüzün müşteri memnuniyetine azami ölçüde dikkat etmeleri, ilimiz kruvaziyer turizminin geleceği için önem arz etmektedir” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hikmet Tosun, Holland America Line, Prinsendam, Sea Song Tourısm, Sektörel Turizm Haberleri, Sinop, Sinop Haberleri, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları