Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop sahillerinde tarih keşfedilmeyi bekliyor

07 Ocak, 2010 | 15:25

Sinop sahillerinde tarih keşfedilmeyi bekliyor Turizm Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, Karadeniz’de en fazla batık ve su altı arkeolojik eserlerin Sinop’ta olduğunu ortaya çıkarttı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de Sinop’un da aralarında bulunduğu 3 ilin sahillerinde, adeta keşfedilmeyi bekleyen tarih yatıyor.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Türkiye çapında Sinop, Muğla, Antalya’nın Türkiye’de en fazla tarihi önem taşıyan batık gemi ve eserlere sahip olduğunu belirtti.

Hikmet Tosun, “Karadeniz’de de yapılan araştırmalarda Sinop’un en fazla batığa sahip olduğu anlaşıldı. Sinop, Türkiye çapında da ilk 3’te. Sinop kıyıları birçok batığa ev sahipliği yapıyor. İlerleyen süreç içerisinde bu eserler Sinop turizmi açısından değerlendirilecek. Sinop’ta bu kapsamda deniz müzesi kurulması yönündeki çalışmalar devam ediyor. Biz antik çağ kentiyiz ve antik çağa ait birçok batığa ev sahipliği yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sinop, Sinop Batık Bulundu, Sinop Hikmet Tosun, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü, Sinop Sahilleri, Sinop sahilleri Tarih, Sinop Tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları