Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop sahillerinde tarih keşfedilmeyi bekliyor

07 Ocak, 2010 | 15:25

Sinop sahillerinde tarih keşfedilmeyi bekliyor Turizm Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, Karadeniz’de en fazla batık ve su altı arkeolojik eserlerin Sinop’ta olduğunu ortaya çıkarttı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de Sinop’un da aralarında bulunduğu 3 ilin sahillerinde, adeta keşfedilmeyi bekleyen tarih yatıyor.

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Türkiye çapında Sinop, Muğla, Antalya’nın Türkiye’de en fazla tarihi önem taşıyan batık gemi ve eserlere sahip olduğunu belirtti.

Hikmet Tosun, “Karadeniz’de de yapılan araştırmalarda Sinop’un en fazla batığa sahip olduğu anlaşıldı. Sinop, Türkiye çapında da ilk 3’te. Sinop kıyıları birçok batığa ev sahipliği yapıyor. İlerleyen süreç içerisinde bu eserler Sinop turizmi açısından değerlendirilecek. Sinop’ta bu kapsamda deniz müzesi kurulması yönündeki çalışmalar devam ediyor. Biz antik çağ kentiyiz ve antik çağa ait birçok batığa ev sahipliği yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sinop, Sinop Batık Bulundu, Sinop Hikmet Tosun, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü, Sinop Sahilleri, Sinop sahilleri Tarih, Sinop Tarihi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları