Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sinop Buzhanesi kültür merkezine dönüştürülecek

24 Aralık, 2012 | 17:32

Sinop Buzhanesi kültür merkezine dönüştürülecek Sinop’ta Buzhane binası, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve OPET’in ortaklığında kültür merkezi olarak kullanılmak üzere restore edilecek.

Sinop Belediyesi’nde konuyla ilgili tören düzenlendi. Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, “Uygulaması önümüzdeki yıl içinde başlayacak proje, Avrupa Birliği’nden sağlanan 9.2 milyon Euro hibe ile gerçekleştirilecek.” dedi.
Özaslan şunları söyledi: “Ortak Kültürel Miras Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-Sinop Modeli Projesi kapsamında Sinop Tarihi Cezaevi’nin alan yönetim planının hazırlanması ve restorasyonu, dünyadaki uygulamalardan TATE Modern Müzesi işbirliği ile hayata geçirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve OPET ortaklığında yenilenecek Buzhane binası bu projenin tamamlayıcı unsuru niteliğine sahip olacak.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mülkiyeti Sinop Belediyesi’nde olan ve 1954 yılında yapılan Buzhane için Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, OPET AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk birlikte protokolü imzaladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, OPET AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve OPET AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ile davetliler katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Buzhane binası, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, kültür merkezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, OPET AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, OPET AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Belediyesi, Sinop Buzhanesi, Sinop Buzhanesi kültür merkezi, Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları