Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Singapur’un tarihi binalarına sızan çağdaş sanat merkezi

21 Ağustos, 2015 | 07:48

national gallery singapore Tasarımını StudioMilou’nun yaptığı Singapur Ulusal Galerisi, Kasım 2015’te açılıyor.

Merkez, Singapur’un kolonyal döneme ait iki tarihi simge yapısını modern ve çağdaş sanatlar için müze haline getirecek. Singapur Ulusal Müzesi projesi Fransız mimarlık ofisi studioMilou tarafından tasarlandı.

Singapur, mimarlardan yeni Modern ve Çağdaş Sanatlar Galerisi için sıfırdan bir bina yerine şehirdeki İngiliz Kolonyal Mimarisi örneklerinden olan Anayasa Mahkemesi eski binasını ve Belediye Meclisi eski binasını ortak kullanacak bir yapı tasarlamalarını istemiş.

arkitera.com’dan Burcu Bilgiç’in derlediği habere göre; StudioMilou’nun tasarımı bu iki binayı çatı hizalarından aşağı telkari benzeri örülmüş metal bir örtüyle örtüyor. Bu yeni çatı binaların bir bütün olarak çalışması için düşünülmüş. Tasarımın ana kararı olan bu ortak çatı, her bir binanın içine yapılacak müdahalelerin en minimal düzeyde kalmasını sağlamış. Cam ve metalden oluşan bu kompleks çatı sistemi ışığı süzerek altında yumuşak gün ışığının aydınlattığı bir mekan oluştururken cephede ise birbirine bağladığı Anayasa Mahkemesi ve Belediye Meclisi’nin cephe algısını bozmamaya özen göstererek bütünleyici bir rol oynuyor.

İnşaat alanı içinde sergi alanları, depolama alanları, hareketli sergiler ve yeme içme alanlarını da bulunuyor. Yapı, Singapur Ulusal Müzesi’ne birçok farklı türden aktiviteyi barındıracak, kurumun değişimlerine ayak uydurabilecek bir müze altyapısı sağlamayı amaçlıyor. Singapur Ulusal Müzesi ve daha fazlası için Tıklayın 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Singapur, Singapur gezisi, Singapur turu, Singapur Ulusal Galerisi, Singapur Ulusal Müzesi, StudioMilou,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları