Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Singapur’un tarihi binalarına sızan çağdaş sanat merkezi

21 Ağustos, 2015 | 07:48

national gallery singapore Tasarımını StudioMilou’nun yaptığı Singapur Ulusal Galerisi, Kasım 2015’te açılıyor.

Merkez, Singapur’un kolonyal döneme ait iki tarihi simge yapısını modern ve çağdaş sanatlar için müze haline getirecek. Singapur Ulusal Müzesi projesi Fransız mimarlık ofisi studioMilou tarafından tasarlandı.

Singapur, mimarlardan yeni Modern ve Çağdaş Sanatlar Galerisi için sıfırdan bir bina yerine şehirdeki İngiliz Kolonyal Mimarisi örneklerinden olan Anayasa Mahkemesi eski binasını ve Belediye Meclisi eski binasını ortak kullanacak bir yapı tasarlamalarını istemiş.

arkitera.com’dan Burcu Bilgiç’in derlediği habere göre; StudioMilou’nun tasarımı bu iki binayı çatı hizalarından aşağı telkari benzeri örülmüş metal bir örtüyle örtüyor. Bu yeni çatı binaların bir bütün olarak çalışması için düşünülmüş. Tasarımın ana kararı olan bu ortak çatı, her bir binanın içine yapılacak müdahalelerin en minimal düzeyde kalmasını sağlamış. Cam ve metalden oluşan bu kompleks çatı sistemi ışığı süzerek altında yumuşak gün ışığının aydınlattığı bir mekan oluştururken cephede ise birbirine bağladığı Anayasa Mahkemesi ve Belediye Meclisi’nin cephe algısını bozmamaya özen göstererek bütünleyici bir rol oynuyor.

İnşaat alanı içinde sergi alanları, depolama alanları, hareketli sergiler ve yeme içme alanlarını da bulunuyor. Yapı, Singapur Ulusal Müzesi’ne birçok farklı türden aktiviteyi barındıracak, kurumun değişimlerine ayak uydurabilecek bir müze altyapısı sağlamayı amaçlıyor. Singapur Ulusal Müzesi ve daha fazlası için Tıklayın 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Singapur, Singapur gezisi, Singapur turu, Singapur Ulusal Galerisi, Singapur Ulusal Müzesi, StudioMilou,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları