Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Singapur’un tarihi binalarına sızan çağdaş sanat merkezi

21 Ağustos, 2015 | 07:48

national gallery singapore Tasarımını StudioMilou’nun yaptığı Singapur Ulusal Galerisi, Kasım 2015’te açılıyor.

Merkez, Singapur’un kolonyal döneme ait iki tarihi simge yapısını modern ve çağdaş sanatlar için müze haline getirecek. Singapur Ulusal Müzesi projesi Fransız mimarlık ofisi studioMilou tarafından tasarlandı.

Singapur, mimarlardan yeni Modern ve Çağdaş Sanatlar Galerisi için sıfırdan bir bina yerine şehirdeki İngiliz Kolonyal Mimarisi örneklerinden olan Anayasa Mahkemesi eski binasını ve Belediye Meclisi eski binasını ortak kullanacak bir yapı tasarlamalarını istemiş.

arkitera.com’dan Burcu Bilgiç’in derlediği habere göre; StudioMilou’nun tasarımı bu iki binayı çatı hizalarından aşağı telkari benzeri örülmüş metal bir örtüyle örtüyor. Bu yeni çatı binaların bir bütün olarak çalışması için düşünülmüş. Tasarımın ana kararı olan bu ortak çatı, her bir binanın içine yapılacak müdahalelerin en minimal düzeyde kalmasını sağlamış. Cam ve metalden oluşan bu kompleks çatı sistemi ışığı süzerek altında yumuşak gün ışığının aydınlattığı bir mekan oluştururken cephede ise birbirine bağladığı Anayasa Mahkemesi ve Belediye Meclisi’nin cephe algısını bozmamaya özen göstererek bütünleyici bir rol oynuyor.

İnşaat alanı içinde sergi alanları, depolama alanları, hareketli sergiler ve yeme içme alanlarını da bulunuyor. Yapı, Singapur Ulusal Müzesi’ne birçok farklı türden aktiviteyi barındıracak, kurumun değişimlerine ayak uydurabilecek bir müze altyapısı sağlamayı amaçlıyor. Singapur Ulusal Müzesi ve daha fazlası için Tıklayın 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Singapur, Singapur gezisi, Singapur turu, Singapur Ulusal Galerisi, Singapur Ulusal Müzesi, StudioMilou,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları