Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Singapur’un özel elçisi Türkiye’yi gezdi

05 Aralık, 2011 | 11:15

Singapur Dışişleri Bakanlığı Türkiye – Ortadoğu Özel Elçisi Zainul Abidin Rasheed, yatırım imkanlarını yerinde görmek için Türkiye gezisi düzenledi.

Türkiye – Singapur İşadamları Derneği Başkanı Necmettin Eskici ile 4 günlük ziyaretinde Ankara ve İstanbul’da incelemelerde bulunan Rasheed, bazı özel şirket ve bankalarla yatırım imkanları üzerine görüşmeler yaptı.

Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği (PASİAD) konuk elçi onuruna yemek verdi. Yemeğe PASİAD Genel Sekreteri Ersin Karaoğlan, yönetim kurulu üyesi Ferhan Merter, Türk Tayvan İş Dünyası Kültür ve Turizm Platformu Başkanı İbrahim Güder, işadamları ve gazeteciler katıldı.

“Bu aşamada daha çok Türkiye’yi tanımak, ilişkileri geliştirmektir” diyen Singapur Özel Elçisi Rasheed, şu anda spesifik olarak bir yatırım yapmayı düşünmediklerini belirtti. Rasheed, “Türkiye bölgesinde çok önemli bir ülke. Özelikle Ortadoğu pazarım yapabilmek için kilit ülke pozisyonunda. Önümüzdeki yıllarda gelişen ilişkiler üzerine güzel projeler gerçekleşeceğini ümit ediyoruz.” dedi.

Türkiye – Singapur İşadamları Derneği Başkanı Necmettin Eskici ise Türkiye’nin Uzakdoğu’da her geçen daha fazla tanındığına dikkat çekti. İşadamlarımızın çeşitli ülkelere yatırımlar için Singapur’u bir üs kullanabileceğine dikkat çekti.

Türk Tayvan İş Dünyası Kültür ve Turizm Platformu Başkanı İbrahim Güder ise Türkiye’nin Uzakdoğu için önemine dikkat çekti. Uzakdoğu insanının rahat ve huzura önem verdiğine dikkat çeken Güder, konuk elçiye ilginç bir teklifte bulundu. Güder, “ Emeklileriniz ve yaşlılarınız huzurevlerinde huzur aramasın. Türkiye 4 mevsimi yaşaması, yemekleri tabii güzellikleriyle, insanlarının sıcakkanlılığıyla doğal huzurevi konumunda. Özellikle emekliye ayrılan vatandaşlarınız ülkemize gelip yerleşerek yıllarca huzurevi konforunda yaşayabilir. “dedi. Singapur Dışişleri Bakanlığı Türkiye – Ortadoğu Özel Elçisi Rasheed, Başkan Güder’in bu teklifine büyük ilgi gösterdi.

Yemek sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Rasheed, daha sonra aynı restorantta yemek yiyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile de ayaküstü bir süre sohbet etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Necmettin Eskici, Singapur, Singapur elçisi, Singapur elçisi türkiye, Singapur özel elçisi, Singapur Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları