Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Singapur bağımsızlığının 50’nci yılını görkemli bir gösteriyle kutladı

10 Ağustos, 2015 | 07:32

singapur Singapur bağımsızlığının 50. yılını görkemli bir gösteriyle kutluyor.

200 bin kişinin katıldığı dev stadyumdaki gösteri için her yer ülke bayraklarıyla donatıldı. Etkinlikler kapsamında dans ve havai fişekleri uçakların hava gösterisi izledi. Milyonlarca kişinin de ekranları başında izlediği gösterileri, görsel bir şölene dönüştü.

Singapur hükümeti bağımsızlık kutlamaları nedeniyle resmi tatil süresini bir gün uzattı. Kutlamalara Malezya Başbakanı Necip Razak ile Avustralya Başbakan Yardımcısı Warren Truss da katıldı.

9 Ağustos 1965 tarihinde Malezya’dan ayrılan Singapur, geride kalan yarım asırda bir çok alanda dünyanın en refah ülkesine ulaştı. Singapur Turları İçin Tıklayın

Singapur kurucu Başbakanı Lee Kuan Yew geçtiğimiz Mart ayında 82 yaşında hayatını kaybetmişti. 1990 yılında başbakanlık görevinden ayrılan Lee Kuan Yew ’in partisi 2004 yılındaki seçimlerde tarihini en kötü sonucunu almıştı.

Lee Kuan Yew Mart ayında ölmesi 5.5 milyon nüfuslu ülkede derin üzüntüyle karşılanmıştı (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lee Kuan Yew, Lee Kuan Yew kimdir, Singapur, Singapur bağımsızlık kutlamaları, Singapur kurucu Başbakanı, Singapur turu,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları