Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Sinema Burada Festivali” İzmir Fuarı’nda başladı

03 Eylül, 2009 | 11:53

Fatma Girik Göksel Arsoy 78. İzmir Enternasyo-nal Fuarı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen “Sinema Burada Festivali” muhteşem bir törenle başladı.

Bu yıl 9. kez sanatseverlerle buluşan festivalin bu yılki onur konukları Fatma Girik, Göksel Arsoy ve umut veren oyuncu dalında ise Melis Birkan oldu.

Sanatçılar İzmir Sanat’taki açılış töreni öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. “Bilgi, Bilişim, İletişim ve İnsan” temasıyla düzenlenen festivalin açılış töreninde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın toplumla buluşmasına büyük önem verdiklerini belirterek, özellikle yaz aylarında kurdukları gezici açık hava sinemaları ile yaşamı boyunca beyazperdeyi görmemiş insanları sinemayla tanıştırdıklarını söyledi.

Törende daha sonra onur konuğu olarak seçilen Göksel Arsoy, Fatma Girik ve umut veren oyuncu Melis Birkan’ın plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu sundu. Sanatçılar, kültür ve sanata olan katkıları nedeniyle Başkan Kocaoğlu’na teşekkür ederken, İzmir Sanat’ın sinema salonunu dolduran sanatseverler Yeşilçam’ın unutulmaz devleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Kocaoğlu, Fatma Girik, Göksel Arsoy, İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Enternasyonal Fuarı, Kültür Sanat Haberleri, Melis Birkan, Sinema Burada Festivali, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları