Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şimdi Kiraz Çiçekleri Zamanı

08 Nisan, 2015 | 08:33

Japonya’da şu sıralar adeta bir görsel şölen yaşanıyor. Kiraz çiçeklerinin açması olarak bilinen Sakura Dönemi, ülkede renkli görüntülere sahne oluyor.

Japonya’da süs kirazı olarak bilinen Sakura’lar çiçek açtı. Kışın bitişi baharın gelişi olarak bilinen Sakura döneminde pembenin tonlarında açan kiraz çiçekleri sundukları görsel şölenle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Öyle ki sadece Sakura’ları görmek için Japonya Turu yapanlar bile var.

Kiraz çiçekleri mevsimi, Japonya’da yılın en hareketli zamanı olarak biliniyor. Zira dünyanın dört bir yanından binlerce kişi, bu muhteşem doğa olayına tanıklık etmek için ülkenin yolunu tutuyor. Genellikle nisan ayının ilk haftasına denk gelen bu Sakura Dönemi, 2 hafta boyunca devam ediyor. Sakura Dönemi Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Çiçeklerin açışı, şehirlere göre farklılık gösterdiği için bazı bölgelerde Sakura dönemi, Nisan ayının sonuna kadar devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Japonya Haberleri, Japonya kiraz çiçekleri, Japonya sakura, Japonya sakura dönemi, Japonya samuray, Japonya Turu, Kiraz, Kiraz Çiçeği Zamanı, Kiraz Çiçeği Zamanı japonya, Kiraz çiçekleri, Kiraz çiçekleri japonya, Kiraz Çiçekleri japonya turu, Kiraz Çiçekleri sakura, sakura nedir, sakura turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları