Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şimdi Kiraz Çiçekleri Zamanı

08 Nisan, 2015 | 08:33

Japonya’da şu sıralar adeta bir görsel şölen yaşanıyor. Kiraz çiçeklerinin açması olarak bilinen Sakura Dönemi, ülkede renkli görüntülere sahne oluyor.

Japonya’da süs kirazı olarak bilinen Sakura’lar çiçek açtı. Kışın bitişi baharın gelişi olarak bilinen Sakura döneminde pembenin tonlarında açan kiraz çiçekleri sundukları görsel şölenle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Öyle ki sadece Sakura’ları görmek için Japonya Turu yapanlar bile var.

Kiraz çiçekleri mevsimi, Japonya’da yılın en hareketli zamanı olarak biliniyor. Zira dünyanın dört bir yanından binlerce kişi, bu muhteşem doğa olayına tanıklık etmek için ülkenin yolunu tutuyor. Genellikle nisan ayının ilk haftasına denk gelen bu Sakura Dönemi, 2 hafta boyunca devam ediyor. Sakura Dönemi Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Çiçeklerin açışı, şehirlere göre farklılık gösterdiği için bazı bölgelerde Sakura dönemi, Nisan ayının sonuna kadar devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Japonya Haberleri, Japonya kiraz çiçekleri, Japonya sakura, Japonya sakura dönemi, Japonya samuray, Japonya Turu, Kiraz, Kiraz Çiçeği Zamanı, Kiraz Çiçeği Zamanı japonya, Kiraz çiçekleri, Kiraz çiçekleri japonya, Kiraz Çiçekleri japonya turu, Kiraz Çiçekleri sakura, sakura nedir, sakura turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları