Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şimdi de Marriott… Sektörün en büyük data hırsızlığı!

01 Aralık, 2018 | 14:34

Şimdi de Marriott... Sektörün en büyük data hırsızlığı!

Britiah Airways ve Cathy Pasific, Radisson Grubu’nunun ardından şimdi de konaklama sektörünün en büyüğü Marriott data hırsızlığıyla sarsıldı.

konaklama ve havacılık sektörlerinin önemli taşlarından Britiah Airways ve Cathy Pasific ile Radisson Grubu’nun ardından dünya şimdi de konaklama sektörünün en büyüğü Marriott’un karşılaştığı büyük data hırsızlığıyla karşı karşıya geldi.

Şimdi de Marriott… Sektörün en büyük data hırsızlığı

İngiliz yşirketi British Ariways’in Eylül ayında 380 bin müşterisine ait bilgilerin çalınmasıyla başlayan data hırsızlıkları serisi, Ekim ayında hava yolu şirketi Catyhay Pasific ile devam etti. Cathay Pasific, 9.4 milyon müşteriye ait datanın çalındığını açıklamak zorunda kaldı.

Kasım ayının başında bu kez seyahat sektörünün önde gelen şirketlerinden Radisson zincirine dahil otellere yapılan saldırı yaşandı. Radisson Grup, hırsızlıktan etkilenen müşteri sayısını açıklamazken, sadakat programı üyesi müşterilerin bazı bilgilerinin çalındığı ancak çalınan bilgilerin hayati önem taşımadığını duyurmuştu.

Tarihin en büyüğünü Marriott yaşadı

Konaklama sektörünün en büyük grubu Marriott ise data hırsızlığında son kurban oldu. Telegraph’da yer alan habere göre, grubun tam 500 milyon müşterisine ait bilgilerin çalındığı ifade ediliyor. Data korsanlarının eline geçen bilgilerin pasaport numaraları, mail adresleri, doğum tarihleri ve cinsiyet gibi bilgileri içerebileceği duyuruldu.

Marriott’taki data hırsızlığının kendi alanında en büyük vaka olduğu belirtiliyor. Marriottt’un yaptığı açıklamada, hacklenmenin grubun 2014 yılında bünyesine kattığı Starwood oda rezervasyon sistemi üzerinden yapıldığını ifade edildi.

Bu sektörün en büyük data hırsızlığından etkilenen 500 milyon kişiden 327 milyonunun pasaport numarası, mail adresi, doğum tarihi ve cinsiyet gibi bilgileri içerdiği belirtildi.

Dünyanın en büyük konaklama zinciri olan Marriott, bünyesinde 127 ülkede 6 bin oteli barındırıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Britiah Airways, Cathy Pasific, Data hırsızlığı, Havacılık sektörü, Marriott Grup, Radisson Grubu, Seyahat sektörü, Turizm sektörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları