Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şimdi de Cathay Pacific’in 9.4 milyon müşterisinin bilgileri çalındı!

26 Ekim, 2018 | 15:16

Şimdi de Cathay Pacific'in 9.4 milyon müşterisinin bilgileri çalındı!

Şimdi de Cathay Pacific’in 9.4 milyon müşterisinin bilgileri çalındı. Havacılık sektöründe yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay hacklenen British Airways’in ardından şimdi de Cathay Pacific müşterilerinin bilgileri çalındı.

Havacılık sektöründe yeni bir skandal daha yaşandı. Geçtiğimiz ay hacklenen British Airways’in ardından şimdi de Cathay Pacific’in 9.4 milyon müşterisinin bilgileri hacklendi.

Şimdi de Cathay Pacific’in 9.4 milyon müşterisinin bilgileri çalındı

Hong Kong merkezli hava yolu şirketi Cathay Pacific’in hacklendiği ve 9.4 milyon müşteriye ait bilgilerin çalındığı açıklandı.

Geçtiğimiz Eylül ayında hacklenen British Airways’in şoku hala izlerini sürdürürken, simdi yine bir hacklenme haberi paylaşıldı. Hong Kong merkezli taşıyıcı Cathay Pacific, yolcularının bilgilerinin çalındığını duyurdu.

Pasaport numaraları, seyahat bilgileri, kimlik bilgileri…

Ele geçirilen Cathay Pacific’in müşteri bilgilerinin arasında e-mail adreslerinin yanı sıra pasaport numaraları, seyahat bilgileri, kimlik bilgileri ve son kullanım tarihi dolmuş 403 adet de kredi kartının olduğu açıklandı.

Hacklenen müşteri bilgilerinin kötü amaçlı kullanılıp kullanılmadığına ilişkin henüz bir bilgi bulunmadığını belirten Cathay Pacific CEO’su Rupert Hogg müşterilerden özür dilemekle yetindi.

Dünyaca ünlü havayolu şirketi Britih Airways’in müşterilerinin bilgilerinin çalınmasından şimdi de Cathay Pacific’in hacklenmesi, “Havayolu şirketlerinin güvenlik zaafı mı var” sorusunu da beraberinde getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bilgiler Hacklendi, Britih Airways, Cathay Pacific, Cathay Pacific CEO'su, Rupert Hogg, Yolcu bilgileri çalındı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları