Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sigortalı turizm çalışanlarının oranı artıyor

24 Aralık, 2012 | 21:03

Sigortalı turizm çalışanlarının oranı artıyor Sigortalı çalışanlar içinde turizmin ağırlığı artıyor. 12 milyon sigortalının yüzde 6,8’ini turizm sahasında çalışanlar oluşturuyor. Geçen yıl bu oran 6,4 idi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge Birimi tarafından SGK’nin eylül ayı verilerinden derlenen bilgiye göre; 4a kategorisindeki sigortalı sayısı 12 milyonu aşarken, turizm sektöründe sigortalı çalışanların miktarı 821 bini buldu. Sigortalılar içinde turizmin payı geçen yılın aynı dönemine göre artarak, yüzde 6,4’ten yüzde 6,8’e yükseldi.

Son bir yıllık dönemde, sigortalı çalışan veya bu kapsama yeni alınan kişi sayısı; konaklama sahasında yüzde 13 artarak 283 bin, yiyecek içecek hizmetlerinde yüzde 16 yükselerek 425 bine çıktı. Havayolu taşımacılığı, seyahat acenteliği ve turizmle ilişkili diğer alanlarda da sigortalı sayısı yüzde 14-15 dolayında yükseldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, AKTOB, AKTOB Yönetim Kurulu, Sigortalı, Sigortalı turizm çalışanları, Turizm çalışanları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları