Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sidney Avustralya’nın gözbebeği

06 Kasım, 2013 | 12:03

Sidney Avustralya'nın gözbebeği Avrupa, Amerika, Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika ve dünyanın dört bir yanından yıl boyunca binlerce turistin ziyaret ettiği Avustralya şehirleri, gezin sitesi TripAdvisor ‘da seyyahlar tarafından oylandı.

NationalTürk‘ün haberine göre, bir çok turistik mekanı olan ve her şehrinde ayrı bir tat bulunabilen Avustralya ‘nın top 10′unda 1. sıraya Sidney yerleşti. Plajları, doğası, parkları, hayvanat bahçeleri, restoranları, barları ve bir çok ilgi çeken mekanlarıyla Sidney, turistleri etkilemeyi başardı.

En güzel yerleri de oylanan Sidney ‘in boğazı Sydney Harbor, 637 etkinlik arasından 1. gelirken, en meşhur plajı Bondi Beach ‘te yapılan sahil yürüyüşü etkinliği ikinci sıraya yerleşti. 2000 yılında Sidney Olimpiyatları başarıyla tamamladıktan sonra daha çok ilgi çeken Sidney gece yaşamı ile de meşhurdur. Avustralya ‘da yıllardır iki şehir arasındaki ‘Sidney mi Melbourne mü ?’ tartışmalarına da bu sayede nokta koyulmuş gibi.

Avustralya ‘nın hatta dünyanın en multikültürel şehirlerinden biri olan Sidney ‘de herkesin zevkine yönelik yerler mevcuttur. Avustralya ‘nın her şehrinde olduğu gibi Sidney ‘de de şehrin ve Yeni Güney Galler eyaletinin her noktasına kolay ulaşım vardır. Doğal yaşamla iç içe olunabilecek yerlerden, canlı mekanlara, festivallerden, dünya mutfaklarının her türünün bulunabileceği restoranlara her şeyin dolu dolu yaşanabileceği bir şehir Sidney.

Hayvanat bahçelerinde etrafta gezen kanguruları besleyebilirken, koalalarla fotoğraf çektirebilir, şehrin merkezinden en meşhur plajlara tren ya da otobüsle çok kısa sürede varabilir, sörf plajlarında sörf yapmayı öğrenebilir, Sidney ‘in kurulmaya başlandığı Rocks ‘ta eski Sidney ‘in izlerini sürebilir ve Sydney Opera House ile Sydney Harbor Bridge manzarası eşliğinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından insanların okumaya geldiği Avustralya dil okulları ve üniversitelerinin yanı sıra, Avustralya yerlileri, etkinlikleri, festivalleri, şehirleri, limanları, plajları ve bir çok cazibe merkezi sayesinde Avustralya turları da ilgi toplamaktadır ve bu turların başını da Sidney turu çekmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2000 Sidney Olimpiyatları, Avustralya, Avustralya Dil Okulları, Avustralya festivaller, Avustralya Şehirleri, Avustralya Sidney, Avustralya Tarihi, Avustralya Turları, Avustralya Turu, Avustralya Üniversiteleri, Avustralya Yerlileri, Kanguru, Koala, Sidney Gece Yaşamı, Sidney mi Melbourne mü, Sidney TripAdvisor, Sydney Bondi Beach, Sydney Harbor, Sydney Harbor Bridge, Sydney Opera House,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları