Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side’de engelli turistler için 15 kilometre yol yapıyor

13 Mayıs, 2011 | 14:53

Side’de engellilerin tarihi ören yerlerini rahat gezebilmeleri için engelli yolu yapılıyor.

Side Belediye Başkanı Abbdulkadir Uçar, 10-16 Mayıs Engeliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde yaptığı açıklamada dünyada ünlü turizm beldesini tatile gelen engelli turistlerin hiç bir engele takılmadan gezebileceğini söyledi.

Side Antik Kent’te 15 kilometrelik bisiklet yolunun yanı sıra yürüme engelli yerli ve yabancı turistler için yol yapacaklarını belirten Başkan Uçar, halihazırda yaşlı ve yürüme engelli turistleri şehir içine 2 golf arabasıyla götürdüklerini söyledi. Engelli yolu yapımını projelendirdiklerini belirten Uçar, 15 kilometrelik bisiklet ve engelli yolunu bir yıl içinde bitirerek hizmete açacaklarını kaydetti.

Side’ye tatile gelen yabancı konukların hiç bir engele takılmadan tarihi ören yerlerini gezmelerini istediklerini ifade eden Uçar, “Dünya turizmimin gözbebeği Side’de engelleri kaldırıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Side’yi engelsiz turizm beldesi yapacağız. Engelli kardeşlerimizin engellerini birlikte kaldıracağız. Engelli yolunda İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde uyarıcı levhalar koyacağız. Işıklandırmaları engelli turistlerin rahat bir şekilde yürümelerine yönelik yapacağız.” diye konuştu.

Her sağlıklı bireyin bir gün engelli kalabileceğini belirten Uçar, engellilerin hayat sigortalarının sağlıklı bireyler olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizmi, Side Antik Kent, Side Antik Kenti, Side engelli turistler, side turistler, Side'de engelli turistler, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları