Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side, yabancı turist sayısında artış bekliyor / Turizm Haberleri

19 Şubat, 2011 | 15:34

Side yabancı turist sayısında artış bekliyor / Turizm Haberleri

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesini ziyaret edecek yabancı turist sayısında yüzde 30 artış bekleniyor.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, yeni turizm sezonundan umutlu olduklarını söyledi. Yabancı turist sayısında yüzde 30 artış beklediklerini belirten Uçar, katıldıkları turizm fuarlarında beldelerine ilginin bunun göstergesi olduğunu ifade etti. Side’nin bu yıl ki ilk tanıtımını WTM Londra Fuarı’nda yaptıklarını, son olarak 2011 EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldıklarını dile getiren Uçar, “2011 Side’nin dünya turizminde marka yılı olacak. Bölgemize gelen turist yoğunluğunu; başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülke vatandaşları oluşturuyor. Bu yıl İngiliz ve İskandinav turistlerde geçen yıla göre yüzde 30’lara varan artış bekliyoruz. Erken rezervasyonlar çok iyi durumda. Turizm firmaları, bölgemiz için yüzde 30’luk artış bekliyor. ” dedi.

Side 2010 yılında 3 milyon 500 bin yabancı turist ağırlamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 EMITT, Abdülkadir Uçar, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Side, Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, Side turist Sayısı, Side yabancı turist sayısı, WTM Londra Fuarı, yabancı turist sayısı, yabancı turist sayısı arttı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları