Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side artık daha güvenli bir turizm beldesi

31 Mayıs, 2011 | 11:02

Side Belediyesi, güvenlik kamerası sayısını 200’e çıkardı. Güvenlik kemerası sayısının arttırılması ve geniş kapsamlı çekim yapmasının suç oranlarının düşmesinde önemli rol oynadığı belirtildi.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, dünyaca ünlü turizm beldesinde Türk turizminin imajını bozma girişimlerine karşı güvenlik kamera sayısını 200’e çıkardıklarını söyledi. Geniş açılı güvenlik kemaralarının araç plakası, insan yüzü okuma ve kişi sayma özelliklerine sahip olduğunu belirten Uçar, geçen yıl Kentsel Dönüşüm Projesi (KDP) çerçevesiyle 150’e çıkardıkları güvenlik kamerasıyla turizm şehrinde suç oranı seviyesini en düşük seviyeye düşürdüklerini kaydetti.

Turisti rahatsız eden ve laf atan şahısları anında güvenlik kameralarından tespit ettiklerini belirten Uçar, böylece suçluların da kısa sürede yakalanarak adalete teslim edildiğini ifade etti. Uçar sözlerini şöyle sürdürdü:

“200 kamera ve izleme merkeziyle Side daha güvenli turizm beldesi haline geldi. Turizm beldesinde suç oranlarında düşme ve suçluların kısa sürede yakalanması kameralar sayesinde gerçekleşti. Side karanlık işlerin yeri asla olmayacak. Güvenlik kemaralarının en önemli özelliği caydırıcılığının olması. Side artık yasalar, kurallar ve en önemlisi de huzur ve güven içinde yaşanılacak turizm beldesi haline geldi.”

ENGELLİLER DE SİDE’Yİ GEZEBİLECEK

Öte yandan Başkan Uçar, yabancı konukların Side Antik Kent’i hiç bir engele takılmadan gezebilmeleri için 15 kilometre yürüme engelli yürüyüş yolu yapacaklarını söyledi. Engelli yürüyüş yolu yapım çalışmalarına başladıklarını belirten Uçar, yolun bir yıl içinde bitirilerek bisiklet yoluyla birlikte hizmete açılacağını ifade etti. Yapımına başlanan yolda yürüme engelliler dışında görme engelliler için de özel yol işaretleri olacağının altını çizen Uçar, görme engellilerin de hiç engele takılmadan Side Antik Kent’i gezebileceğini kaydetti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kentsel Dönüşüm Projesi, Side, Side Belediyesi, Side güvenlik kameraları, Side turist, side turizm, Side turizm beldesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları