Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side, dünya turizminde bir marka

26 Nisan, 2013 | 13:46

Side, dünya turizminde bir marka Antalya’ya gelen turist sayısında bu sene yüzde 10 artış bekleniyor.

Antalya’ya gelen 11 milyon turistin üçte birinden fazlasını ağırlayan Manavgat’ta, bu sene yüzde 10’luk artış olması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 180 bin yatak kapasitesine sahip Side destinasyonuna gelen turist yoğunluğunun yüzde 57’sini, son 20 yıldır Almanlar oluşturuyor.

Almanları ikinci sırada Ruslar, üçüncü İngilizler, dördüncü Hollanda, beşinci Belçika ve altıncı sırada İskandinav ülkeleri takip ediyor. Son 3 yıl içinde İngiliz ve İskandinav ülkelerinden Norveç ve İsveçli turistlerde yüzde 10’luk artış olduğu bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Antalya bölgesine gelen turist sayısında bu sene yüzde 10’luk bir artış beklediklerini söyledi.

Türk turizminin dünyaya açılan ilk pencerelerinden birinin Side olduğunu belirten Arıcı, her yıl artan yatak kapasitesiyle dünyanın gözde turizm merkezlerinden biri olduğunu kaydetti. Side’de bulunan Apollon Tapınağı’nın Türk kültür turizmin sembolü olduğunu belirten Arıcı, beldede 1970’lerde pansiyonculukla başlayan turizmin, Side’yi 43 yıl içinde dünya markası haline getirdiğini söyledi.

Arıcı, “Bu sene iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Geçen yıla göre çok iyimser tablo var. Yüzde 10’luk artış bekliyoruz. Antalyamız Türk turizminin başkenti. Antalya, ülkemize gelen turistin üçte birini ağırlıyor. Manavgat da Antalya’ya gelen turistin üçte birini ağırlıyor. Side, dünya turizminde bir marka. Side’yi diğer destinasyonlarından farklı kılan en önemli özelliği deniz, kum ve güneş turizminin yanı sıra tarihin derinliklerinden gelen zengin bir tarih, kültür ve arkeolojik mirasa sahip olması. Bu zenginlik Side’yi güçlü kılıyor.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdurrahman Arıcı, Antalya, Antalya Manavgat, Antalya Sİde, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Apollon Tapınağı, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları