Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side’de erken bahar doğa turlarına ilgiyi artırdı

02 Mart, 2013 | 12:40

Side'de erken bahar doğa turlarına ilgiyi artırdı Antalya Side antik kentte papatya, dağ laleri, badem, gelincik ve beyaz gelincik çiçeklerinin açması doğa turlarına ilgiyi artırdı.

Side’de havaların ısınmasıyla antik kent farklı renk cümbüşüne büründü. Antalya’ya gelen turistler, Side’deki doğal güzelliği görmek için haftanın 3 günü eko ve doğa turuna çıkıyor.

Turist rehberi Halil Güleç, Side’de baharın erken gelmesinin Antalya’ya tatile gelen turistleri bölgeye çektiğini, gelen turistlerin çoğunluğunun da antik kent içinde boy gösteren çiçek türlerini fotoğraflamaya geldiğini kaydetti.

Güleç, “Antik kent içindeki farklı türlerdeki çiçeklerin açması bölgede eko ve doğa turlarını arttırdı. Avrupalı ülkelerinde üşüyen turistler Side’de bahar havasını görünce şaşırıyor. Side’deki doğa ve eko turlarına yoğun talep alıyoruz.” diye konuştu.

Turist rehberi Mehmet Reşat Akıl, Side antik kentte bahardan kalma doğal manzaranın İskandinav turistleri bölgeye çektiğini söyledi. Norveç ve İsveçli turistleri Side’de haftanın 3 günü eko turuna çıkardıklarını belirten Akıl, doğa yürüyüşü ve eko turlarına genelde akademisyen, entelektüel ve doğa sever İskandinavların katıldığını kaydetti. Akıl, her yıl Side’de 40 bin İskandinav turistin eko ve doğa turuna çıktığını ifade etti.

Norveçli avukat David Ossen, Side’deki bahar güzelliğinin kendisini büyülediğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Sİde, Antalya Side Antik Kent, Antalya Turizm, Doğa turları, eko turları, Side, Side Antik Kent, side doğa turları, side eko turları, Turizm Haberleri, yurtiçi turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları