Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı

10 Ocak, 2013 | 11:10

Side Antik Kent'te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı Antalya Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı yasaklandı. Side Belediyesi, Side Athena ve Apollon Tapınağı korunmasına yönelik giriş bölümüne demir askı yaptı.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, tapınaklar bölgesinde tarihi eserlerin korunması, yıpranmaması ve görüntü kirliliği oluşmasının önüne geçmek için araç giriş ve çıkışını yasakladıklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tapınaklar bölgesinin tahsisini geçen yıl Side Belediyesi’ne yaptığını hatırlatan Uçar, bölgede 2 bin yıllık tarihi Apollon Tapınağı’nı korumak için her türlü önlemi alacaklarını kaydetti. Uçar, “Tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı olmayacak. Bölgede Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Kazı Başkanı Doç.Dr. Hüseyin Alanyalı çalışma yapıyor. Tapınağın korunması için motorlu araçların girmesine izin vermeyeceğiz. Apollon Tapınağı Türk turizminin sembolü. Kültür mirasını gelecek kuşaklara en güzel şekilde taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdülkadir Uçar, Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Antalya, Antalya Side Antik Kent, Antik Kent, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Hüseyin Alanyalı, Side, Side Belediye Başkanı, Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları