Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı

10 Ocak, 2013 | 11:10

Side Antik Kent'te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı Antalya Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı yasaklandı. Side Belediyesi, Side Athena ve Apollon Tapınağı korunmasına yönelik giriş bölümüne demir askı yaptı.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, tapınaklar bölgesinde tarihi eserlerin korunması, yıpranmaması ve görüntü kirliliği oluşmasının önüne geçmek için araç giriş ve çıkışını yasakladıklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tapınaklar bölgesinin tahsisini geçen yıl Side Belediyesi’ne yaptığını hatırlatan Uçar, bölgede 2 bin yıllık tarihi Apollon Tapınağı’nı korumak için her türlü önlemi alacaklarını kaydetti. Uçar, “Tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı olmayacak. Bölgede Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Kazı Başkanı Doç.Dr. Hüseyin Alanyalı çalışma yapıyor. Tapınağın korunması için motorlu araçların girmesine izin vermeyeceğiz. Apollon Tapınağı Türk turizminin sembolü. Kültür mirasını gelecek kuşaklara en güzel şekilde taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdülkadir Uçar, Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Antalya, Antalya Side Antik Kent, Antik Kent, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Hüseyin Alanyalı, Side, Side Belediye Başkanı, Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları