Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı

10 Ocak, 2013 | 11:10

Side Antik Kent'te tapınaklar bölgesine araç girişi yasaklandı Antalya Side Antik Kent’te tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı yasaklandı. Side Belediyesi, Side Athena ve Apollon Tapınağı korunmasına yönelik giriş bölümüne demir askı yaptı.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, tapınaklar bölgesinde tarihi eserlerin korunması, yıpranmaması ve görüntü kirliliği oluşmasının önüne geçmek için araç giriş ve çıkışını yasakladıklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tapınaklar bölgesinin tahsisini geçen yıl Side Belediyesi’ne yaptığını hatırlatan Uçar, bölgede 2 bin yıllık tarihi Apollon Tapınağı’nı korumak için her türlü önlemi alacaklarını kaydetti. Uçar, “Tapınaklar bölgesine araç giriş ve çıkışı olmayacak. Bölgede Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Kazı Başkanı Doç.Dr. Hüseyin Alanyalı çalışma yapıyor. Tapınağın korunması için motorlu araçların girmesine izin vermeyeceğiz. Apollon Tapınağı Türk turizminin sembolü. Kültür mirasını gelecek kuşaklara en güzel şekilde taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdülkadir Uçar, Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Antalya, Antalya Side Antik Kent, Antik Kent, Apollon Tapınağı, Athena Tapınağı, Hüseyin Alanyalı, Side, Side Belediye Başkanı, Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları