Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şiddetli Lodos Bodrum’u olumsuz etkiledi

21 Aralık, 2009 | 09:51

Bodrum’da saatteki hızı 60 kilometreyi bulan lodos, hayatı olumsuz etkiledi.

Şiddetli Lodos Bodrum, 3 gündür süren sağanak yağmurun ardından sabah erken saatlerden itibaren de şiddetli lodosa teslim oldu. Dev dalgalar nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı, restoranların malzemeleri denize sürüklendi.

Saat 06.00 sıralarında başlayan ve öğle saatlerinde etkisini iyice arttıran lodosun saatteki hızı 60 kilometreyi aşarken açık denizde dalga yüksekliği 6 metreyi geçti. Güllük’ten İsrail’e kuru yük götüren gemiler çareyi Bodrum koylarına sığınmakta buldu. Bodrum’un Kumbahce ve Paşatarlası sahilindeki otuza yakın ev ve işyerini de sahile vuran dalgalar nedeniyle su bastı.

Kendi yöntemleriyle set çekip dagaların işletmeye ulaşmasını önlemeye çalışan restoran ve otel personeli, sürüklenen malzemeleri de denizden topladı. Dalgalar nedeniyle Barlar Caddesi de sular altında kaldı, üç ahşap iskele parçalandı, tahtaları denize sürüklendi. Bazı işyerlerinin de güneşlikleri parçalandı, küçük ağaçlar yerlerinden söküldü, küçük balıkçı kayıkları sürüklenerek karaya oturdu. Bodrum Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tekneyle denize açılınmasını yasakladı.

Lodosta yürüyüşe çıkan ve aniden dev dalgalarla karşılaşan İngiliz turist Patrick Trustcok ise zor anlar yaşadı. İl Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, şiddetli lodosun etkisinin 48 saat daha sürdüreceğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum Lodos, Bodrum Şiddetli Lodos, Lodos Bodrum, Muğla Bodrum, Şiddetli Lodos, Şiddetli Lodos Bodrum, Şiddetli Lodos Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları