Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sıcak havalar yüzünden Manavgat’ta kalp krizleri arttı

28 Eylül, 2010 | 18:31

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, aşırı sıcaklar nedeniyle kalp krizleri bir yıl içinde yüzde 100 arttı.

Özel Side Anadolu Hastanesi Kardiyoloji uzmanı Dr. Fatih Demircioğlu, Manavgat’ta yaptığı kalp krizi istatistiklerine göre geçen yıla yüzde 100 artış olduğunu söyledi. 2009 yılında ilçede 220 kalp krizi vakası meydana geldiğini belirten Dr. Fatih Demircioğlu, bu yılın ilk 9’ncu ayında ise 440’a ulaştığını belirtti. Kalp rahatsızlıklarında bu yıl ki sıcak havaların uzun süreli olmasının da etkili olduğunu belirten Demircioğlu, bunun yanı sıra dengesiz beslenme, yağlı yiyecekler, obezitelik, sürekli yemek yeme, spor yapmama, aşırı alkol alımı ve sigara kullanımının tetikleyici olduğunu söyledi.

Demircioğlu, “Bölgemizde dengesiz bağlanmaya bağlı kalp krizleri arttı. Kalp krizleri geçmiş yıllarda daha fazla 40 yaşın üstünde seyir takip ederken, bu sene 16 yaşına kadar indi. Bu yıl ki sıcak havaların uzun süreli olmasının kalp krizini tetiklediğine inanıyoruz. Sıcak havada yoğun sigara içimi de kalp krizini tetikliyor. Kalp krizinin en bariz belirtisi göğüste 2 parmak genişliğindeki alanda yoğun ağrı ve sızı olması. Ardında da yoğun ter boşalması. Kalp krizlerine bağlı felçlerde arttı. Kesinlikle tok karna uyumayalım.” diye konuştu.

Demircioğlu, bölgeye tatile gelen turistlerin kalp rahatsızlığı olmasına rağmen tatil keyfini bozmamak için doktora görünmediğini söyledi. Yaşlı turistlerin kalp bölgesinde meydana gelen bir ağrıyla geçer diye denize girdiklerini belirten Demircioğlu, Manavgat’ta denizde boğulan turistlerin yüzde 99’unun kalp krizi sonucu hayatlarını kaybettiğini ifade etti. Boğulma sonucunda bu yıl 15 üzerinde hastaya müdahale ettiğini belirten Demircioğlu, hastaneye getirilen turistlerin yüzde 99’nun kalp krizine bağlı olarak hayatlarını kaybetmiş halde geldiğini kaydetti. Demircioğlu, bir İngiliz hastalarını 30 dakikalık uğraşı sonucu hayata döndürdüklerini, İngiliz’in Türkiye’ye ikinci gelişlerinde hastanelerine teşekkür ziyaretine geldiğini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dr. Fatih Demircioğlu, Kalp rahatsızlıkları, Kardiyoloji uzmanı Dr. Fatih Demircioğlu, Manavgat, Manavgat Sıak HAvalar Kalp Krizi, Manavgat Sıcak Havalar, Özel Side Anadolu Hastanesi, Sıcak Havalar Kalp Krizi, Sıcak HAvaları Kalp Krizi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları