Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sibirya soğukları uçak seferlerini aksatıyor

21 Aralık, 2010 | 10:44

Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Belçika’da da etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Özellikle ulaşım sektörünü felce uğratan ağır kış şartlarından dolayı bazı otoyollarda ağır taşıtlara sürüş yasağı getirildi. Tren seferlerinde de aksamalar yaşanıyor. İki gündür Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’nda binlerce kişi mahsur kalırken, uçak seferlerinin neredeyse yarısı iptal edildi.

Ülkede, dün akşam saatlerinde uçak kanatlarındaki donmaya karşı kullanılan özel sıvının bitmek üzere olduğu haberi gündeme bomba gibi düştü. Çok sayıda uçağın kalkışına izin verilmedi. Fransa’dan sağlanan özel maddenin yollarda mahsur kalan TIR’lar yüzünden ikmal edilemediği duyuruldu. Federal Ulaştırma Bakanı’nın “Hayretler içinde kaldım” diye tepki gösterdiği olay yüzünden havalimanında yığılmalar oldu.

Brussels Airlines ve Lufthansa önünde uzun kuyruklar oluşturan yolcular, iptal edilen uçuşlar için alternatif çözüm isteklerini yetkililere ulaştırmaya çabalıyor. Yarına kadar tüm uçuşların iptal edilebileceği belirtiliyordu. Ancak donmaya karşı kullanılan özel sıvı ulaştıkça Zaventem Havalimanı’nda seferler birkaç saatlik gecikmeyle de olsa tekrar yapılmaya başlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belçika Havaalanı, Belçika Soğuk Hava, Belçika uçak seferleri, Brussels Airlines, Lufthansa, Sibirya Soğukları, Zaventem Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları