Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sial 2012 Paris Gıda Fuarı başlıyor

16 Ekim, 2012 | 17:28

Sial 2012 Paris Gıda Fuarı 21-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak olan fuara Türkiye’den de büyük katılım var.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) bünyesinde kurulan Makarna Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu(MBTG) 21-25 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak olan dünyanın en büyük fuarı olma özelliği taşıyan ‘Sial 2012 Uluslararası Gıda Fuarı’na katılacağını açıkladı.

Fransa’da düzenlenecek olan fuarda yoğun bir şekilde ürün tanıtımı yapılacağını açıklayan MBTG Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, “Yeni pazar arayışlarımızı sürdürürken, farklı kıtalarda farklı pazarlar oluşturma çabalarımız önümüzdeki dönemlerde olumlu sonuçlar verecektir. Dünya pazarları Türk ürünlerini kalitesiyle, çeşitliliğiyle ve markalarıyla kabul etmiştir. Elbette yabancı pazarlardan büyük paylar almaya başlayan Türkiye’nin bu gelişimi karşısında rakip ülkeler ve yabancı rakip firmalar anti damping uygulamalarının yaygınlaştırılması için inanılmaz bir çaba içerisindedirler. Bunun en iyi örneğini ABD’de görüyoruz. Ancak uluslararası ticaret mahkemelerinde açılan davalar, bu uygulamaların ortadan kaldırılması için önemli çalışmalardır.” dedi.

En büyük çabalarının, tarımsal ürünlere dünyanın bütün ülkelerinde insanların talep göstermesi olduğunu kaydeden Tiryakioğlu, “Bu talebi arttırmak için yoğun bir tanıtım çalışması içerisine gerdik. Fransa’da AB ülkeleri başta olmak üzere fuara katılan yüzlerce ülke katılımcıları hedeflerimizle örtüşen önemli kaynaklardır. Bu kaynakları doğru kullanarak Türk tarım sektöründe büyük emeklerle üretilen ürünlerimiz ve bunlarla elde edilen mamullerimizin tanıtımını başarıyla yapacağız.” diye konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Tiryakioğlu, Bakliyat, Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Makarna Bulgur, Paris Gıda Fuarı, Paris gıda fuarları, Sial, Sial 2012, Sial 2012 Paris, Sial 2012 Paris fuar, Sial 2012 Paris Gıda Fuarı, Sial Paris Gıda Fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları