Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sheraton Ataköy ilk 10 otelden biri olacak

22 Mart, 2010 | 19:20

Türkiye’deki uluslararası iş zincir otellerindeki ilk kadın genel müdürlerden birini atayan Sheraton Ataköy İstanbul, şehirdeki ilk 10 otel arasına girmeyi hedefliyor.

Denizciler Ataköy Turizm ve Yatırım’in (DATİ) bünyesinde bulunan otelin genel müdürlüğünü 1971 doğumlu Türkan Sönmez yürütüyor. Sheraton Ataköy İstanbul Genel Müdürü Türkan Sönmez, daha önce otelde satış ve pazarlama direktörü olarak çalıştığını belirterek, uluslararası zincir olan otelde ilk kadın genel müdürlerden biri olmaktan onur duyduğunu söyledi. 12 yıldır turizm sektöründe olduğunu dile getiren Sönmez, “Hedefimiz, bölgedeki oteller arasında lider olmak. İki yıl içinde de şehirde de ilk 10 otel arasında girmek istiyoruz” dedi.

Sönmez, şöyle konuştu: “Şehrin en iyi oteli olmak için çalışıyoruz. Bu yıl 35 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Otelin tamamı 8 Mayıs’ta açıldı. İlk dokuz ay iyi geçti. Sheraton’un bünyesinde bulunduğu Starwood Grubu da sonuçtan memnun. Dolulukta istenen hedef yakalandı. Ama asıl hedeflerimizi tutturacağımız yıl 2010 olacak. Geçen yıl doluluğumuz yüzde 50 oldu. Bu yıl hedefimiz yüzde 85.”

Sönmez, bulundukları bölgede otel sayısının artmasının kaliteyi yükselteceğini ve bunun için de potansiyel bulunduğunu dile getirerek, “2010’da Dünya Basketbol Şampiyonası olacak. Onun için bölgede hareketlilik bekleniyor. Başka kongreler de var. Ülke olarak daha çok Avrupa’dan turist çekiyoruz. Japon, Ortadoğu, Katar, Dubai ağırlıklı gelenler var. Amerikalılar da yavaş yavaş gelmeye başladı. Crowne Plaza bir süre kapalı kaldığı için onun müşteri kitlesi dağıldı” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sheraton Ataköy, Sheraton Ataköy Lüx Otel, Sheraton Ataköy Otel Rezervasyon, Sheraton Ataköy Oteli, Sheraton Ataköy Türkan Sönmez, Türkan Sönmez, Türkan Sönmez Kimdir,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları