Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller’e Alman ve Fransız akını

08 Ağustos, 2017 | 12:06

Tatil cenneti takımadalar Seyşeller’i ziyaret eden Alman turistlerini sayısı bir önceki yıla göre yüzde 33 artış gösterdi. Almanları ise Fransızlar izliyor.

Seyşeller Ulusal İstatistik Bürosu’na göre, yılın başından Temmuz ayına kadar, 27.000’den fazla Alman turist, Batı Hint Okyanusunda 115 adadan oluşan Seyşeller’i ziyaret etti. Bu rakam, 2016’daki aynı döneme kıyasla yüzde 33’lük bir artışı gösteriyor.

Cennet adaları ziyaret eden toplam turist sayısı ise yüzde 21 artışla 200 bine ulaştı.

Seychelles Turizm Kurulu Başkanı (STB), Sherin Francis, batı Avrupa ülkelerine bağlantılar ile Seyşeller’i pazarlama çabalarının sonuç verdiğini belirterek “Almanya son derece iyi performans gösterdi ve her şey düzgün giderse, pazarı etkileyecek herhangi bir şok olmadan, önümüzdeki yıllarda da güvenebileceğimiz bir pazar olacak” dedi.

Francis, turist sayısı bakımından ikinci büyük pazarları olan Fransa hakkında ise “Bu yıl Fransız turist sayısında artış sağlayamadık ama Fransa hala ülkemizi ziyaret eden turist sayısında ikinci sırada. Bu yüzden Fransa bizim için hala önemli” ifadelerini kullandı.

Seyşeller’i yılın ilk 6 ayında 23.900 Fransız, ziyaret ederken Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen ziyaretçi sayısı ise 16.500.

Chengdu’dan bir charter uçuşunun başlatılmasıyla Çin pazarında da artış olduğu bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Fransa, Seyşeller, Seyşeller Turist Sayısı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları