Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller’de vakit geçirebileceğiniz 4 yerel çarşı

09 Haziran, 2017 | 15:09

Eşsiz bir doğaya ve büyüleyici plajlara sahip Seyşeller’de yerel halkın içine karışarak hoşça vakit geçirip alışveriş yapabileceğiniz 4 çarşıyı derledik.

İşte Seyşeller’deki 4 popüler pazar yeri;

Bazaar Victoria

Ülkenin başkenti ve en gelişmiş şehri olan Victoria’da Yeni Liman’a giden yoldaki oyun alanında kurulan Victoria pazarı yerel satıcıların, müzisyenlerin ve sokak sanatçılarının kesintisiz sesi ile canlı bir tropik çarşı.

Satıcılar, yerel hediyelik eşyalar, kolyeler ve tipik ev yapımı tasarımıyla basılan tişörtler gibi çeşitli ürünler bulmak mümkün. Pazar, Cuma öğleden sonraları geç saatlere kadar neşeli bir ortamda dinlenebileceğiniz bir yer. Yiyecek konusunda da damak tadınıza uygun bir şeyler mutlaka bulabilirsiniz.

Bazaar Ovan

Pazar günleri Baie Lazare’in güney bölgesindeki Roche Copra’da kurulan pazar yerel lezzetleriyle ünlü.

Yerellerin yaşam biçimini yansıtan otantik ve canlı ortamı yaşayabileceğiniz bir yer. Seyşeller’in geleneksel atıştırmalıklarını ve diğer lezzetlerini tatmak için biçilmiş kaftan. Bu çarşıda da müzik gün boyu susmuyor.

Bazaar Labrin

Seyşeller’in en popüler çarşılarından biri. Labrin, yerli halk kadar turistlerin de ilgi odağı. Bu pazar, her Çarşamba öğleden sonra geç saatlere kadar ana ada Mahe’nin kuzeyindeki Beau Vallon plajında ​​kuruluyor. Çarşı, papaya salatası, hindistancevizi pastası gibi yerel ev yapımı lezzetler satan farklı tezgahları bulabileceğiniz bir yer. Saat 17.00 civarında yerli halk keçi derisinden yapılan davullarıyla yerel dansları “moutia” ile eğlenmeye başlıyor. Kaçırılmaması gereken bir aksiyon.

Bazaar Au Cap

Ana ada Mahe’nin güneydoğusundaki Bazaar Au Cap da yine popüler çarşılar arasında. Bu çarşı, özellikle Creole Festivali sırasında en yoğun anlarını yaşıyor. Çarşı, Seyşeller’de palmiye şarabı olarak da bilinen ‘Kalou’yu tatmak için en iyi yer.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mahe, Seyşeller, Seyşeller Alışveriş, Seyşeller Pazar yerleri, Victoria şeyseller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları