Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller’de Akciğer Vebası Vakaları Sonlandı

24 Ekim, 2017 | 11:11

Seyşeller Akciğer Vebası

Seyşeller’e gitmeyi planlayan ve çekinen gezginlere müjde gibi haber; Seyşeller’de Akciğer Vebası vakaları sonlandı.

Seyşeller’de akciğer vebası taşıdığından şüphelenilen tüm hastalardan alınan örnekler, Dünya Sağlık Örgütü’nün Paris’te yer alan ortak laboratuvarlarından birinde test edildi ve geçtiğimiz Çarşamba günü Seyşeller Sağlık Bakanlığı, tüm numunelerin negatif çıktığını, hastalardan hiçbirinin akciğer vebası taşımadığını doğruladı.

Birkaç şüpheli vakayı ve bir muhtemel vakayı içeren on numune, doğrulama testleri için Fransa’da yer alan Institut Pasteur’e gönderilmişti.

Negatif çıkan test sonuçlarının kendilerine ulaşmasının ardından bir basın açıklaması yapan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ilk vaka olan kişi dahil olmak üzere karantinaya alınan tüm hastaların, herhangi bir risk söz konusu olmadığı için taburcu edildiklerini duyurdu. Açıklamada şu cümlelere yer verildi: “Hastaneye yatırılan kişiler, ikinci aşama ilaçları dahil olmak üzere antibiyotik tedavisine alınmıştı. Bu kişiler veba taşımadıkları için normal günlük yaşamlarına devam edebilirler. Bugünden itibaren, hâlâ pasif takip altında bulunan tüm kişiler takip sürelerini doldurmuş bulunuyor ve hâlâ antibiyotik kullanmakta olan hastalar bu ilaçları kullanmayı bırakabilirler.”

Seyşeller’deki yetkili makamlar, Seyşelli bir basketbol koçunun, geçtiğimiz ay içerisinde, akciğer vebasına yakalanmasının ardından Madagaskar’daki bir hastanede hayatını kaybettiğinin doğrulanmasından bu yana en üst alarm seviyesinde hareket etmekteydi.

Alarm seviyesi, ilk muhtemel hastalık vakası olarak, veba salgınıyla karşı karşıya olan Madagaskar’dan döndükten sonra veba belirtileri gösteren Seyşelli bir erkek hastanın ortaya çıkmasının ardından arttırılmıştı. Söz konusu hasta karantina altına alınmıştı ve antibiyotik tedavisi görmekteydi.

İlk vakanın görüldüğü tarihten bu yana, söz konusu kişiyle ve durumu şüpheli diğer hastalarla teması bulunan tüm kişiler de önlem alma çabaları kapsamında tedavi altına alınmıştı. Bir önceki hafta Cuma gününden bu yana, ülkedeki tüm okullar, yine önlem amacıyla tatil edilmişti, ancak geçtiğimiz Çarşamba günü eğitime yeniden başlandı.

 

Seyşeller

 

Seyşeller’de Tatil Yapmak İsteyenlere Güvenli Tatil Fırsatı

Seyşeller‘de yaşanan sağlık problemi çözüldükten sonra balayı tatili ve tropik adalar tatili için fırsat turları düşünen tatilcilere özel World Travel Service (WTS) kaliteli ve güvenli tatil hizmeti vermeye hedefliyor.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akciğer Vebası, Seyşeller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları