Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller hükümetinden önemli karar

22 Nisan, 2015 | 13:23

Seyşeller

Son yılların en gözde balayı adalarından olan Hint Okyanusundaki turistik adalar kümesi Seyşeller, doğasının bozulmaması için büyük otel yatırımlarını durdurma yönünde karar aldı.

Hint Okyanusu’nda 115’i aşkın adadan oluşan ve geçtiğimiz yıl nüfusunun 3 katı kadar turist ağırlayan Seyşeller, adaların doğası bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalma riskine önlem olarak büyük kompleks otellerin yatırımını durdurma kararı aldı. Küçük oteller ise bundan sonra izne tabi olacak.

Geçtiğimiz günlerde İspanya’nın başkenti Madrid’de toplanan Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) zirvesinde konuşan Seyşeller Kültür ve Turizm Bakanı Alain St Ange, Seyşeller’in geleceğini kurtarmak için otel yatırımlarını sınırlamak zorunda kaldıklarını belirterek “Seyşeller ekonomisi büyük ölçüde turizme bağlı. Ancak ölçüsüz büyümeyle doğamızı tahrip etmek istemiyoruz. Bundan sonra turistler daha mütevazi otellerde muhteşem doğamızın keyfini çıkarak” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alain St. Ange, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller balayı turları, Seyşeller hint okyanusu, seyşeller tur, Seyşeller turları, Seyşeller turu, seyşellerin doğası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları