Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller hükümetinden önemli karar

22 Nisan, 2015 | 13:23

Seyşeller

Son yılların en gözde balayı adalarından olan Hint Okyanusundaki turistik adalar kümesi Seyşeller, doğasının bozulmaması için büyük otel yatırımlarını durdurma yönünde karar aldı.

Hint Okyanusu’nda 115’i aşkın adadan oluşan ve geçtiğimiz yıl nüfusunun 3 katı kadar turist ağırlayan Seyşeller, adaların doğası bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalma riskine önlem olarak büyük kompleks otellerin yatırımını durdurma kararı aldı. Küçük oteller ise bundan sonra izne tabi olacak.

Geçtiğimiz günlerde İspanya’nın başkenti Madrid’de toplanan Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) zirvesinde konuşan Seyşeller Kültür ve Turizm Bakanı Alain St Ange, Seyşeller’in geleceğini kurtarmak için otel yatırımlarını sınırlamak zorunda kaldıklarını belirterek “Seyşeller ekonomisi büyük ölçüde turizme bağlı. Ancak ölçüsüz büyümeyle doğamızı tahrip etmek istemiyoruz. Bundan sonra turistler daha mütevazi otellerde muhteşem doğamızın keyfini çıkarak” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alain St. Ange, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller balayı turları, Seyşeller hint okyanusu, seyşeller tur, Seyşeller turları, Seyşeller turu, seyşellerin doğası,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları