Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Cennet ada Seyşeller’de gezilecek yerler

08 Ağustos, 2018 | 14:50

Cennet ada Seyşeller'de gezilecek yerler

Günümüz kent yaşamının stresli koşuşturmasından kopup, doğal, sakin ve muhteşem güzellikteki bir adada tatil yapmak isteyenlerin rotası Seyşeller.

Dünyanın en güzel tatil cenneti adaları arasında yer alan Seyşeller, el değmemiş kumsalları, kartpostallık manzaraları ve turkuaz denizi ile günümüz tatilcilerinin en çok gitmek istedikleri yerlerden biri. Tam bir tropik cennet ada olan Seyşeller’de gezilecek, görülecek ve yapılacak birçok aktivite mevcut.

Seyşeller’de turkuaz denizinde yüzmeden, yemyeşil tepelerde doğa yürüyüşü yapmaya, adaların eşsiz güzellikteki koylarını keşfetmekten, Hint Okyanusu’nun derinliklerine inmeye, paraşütle atlayıp, adaları yukarıdan görmeye kadar yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmakta.
Yani kısacası cennet ada Seyşeller’de canınız hiç sıkılmayacak.

İşte Cennet ada Seyşeller’de gezilecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler. …

Anse Intendance plajı Seyşeller'in en güzelleri arasında

Anse Intendance Plajı

Mahe Adası’nın güneyindeki bulunan muhteşem Anse Intendance plajı tropik ada Seyşeller’in en güzelleri arasında yer alıyor.

Bu nefes kesen beyaz kumlu Anse Intendance plajının iki tarafında inanılmaz güzellikteki granit oluşumları ile çerçevelenir. Bu oluşum da bu plajın güzelliğine renk katar. Adanın en vahşi ve en güzel plajı olarak bilinen Anse Intendance’ye otobüsle kolay şekilde ulaşılmaktadır.

Seyşeller’in bu ince ve bembeyaz kumlu plajı, yemyeşil bitki örtüsü ile turkuaz denizinin buluşmasından ortaya çıkan bu koy fotoğraf çekenler tarafından istila edilmektedir.

Buraya gelen turistler çok uygun dalgalar nedeniyle sörf yaparken, sahilin muazzam güzellikteki kumlarında güneşlenip, sessizliğin ve manzaranın keyfini çıkarırlar. Burada Hint Okyanusu’nun üzerinde güneşi batırmak da çiftler için oldukça romantik anlar sağlar.

Seyseller Anse Lazio Plajı

Anse Lazio plajı

Seyşeller’in Praslin Adası’nın kuzey kıyısında yer alan Anse Lazio plajı turistler için başka bir güzel nokta. Tepenin üzerinden bir yürüyüşle varılan sahile geldiğinizde tüm yorgunluğunuzu unutturacak kadar güzel bir kumsal Anse Lazio.

WTS ile Seyşeller Balayı Turları’nın keyfine varın!

Kahverengiye çalan kumsalın yumuşaklığı, bir tarafında bulunan büyük ve yuvarlak kayalar ile çevrili olan bu plaj da güneşlenirken huzuru bulacaksınız. Ayrıca kumsalın kenarında tatilcilere serin gölgeler sunan tanak palmiye ağaçları hem serinlemek hem de fotoğraf çekmek için çok ideal.

Seyseller'in La Digue Adası mutlaka gezilmesi gereken yerlerden

La Digue Adası

Seyşel Takımadaları üzerindeki en büyük dört adadan biri olan La Digue Adası, geleneksel ada yaşamının en güzel örnekleri görebileceğiniz yerlerden.

Adanın etrafını gezmek için bisikletlerin yanı sıra öküzlerin çektiği arabalar da kullanılmakta. Muazzam güzellikteki doğası ve beyaz kumsalları ile bilinen La Digue Adası, cennet ada tropik adalar topluluğu Seyşeller’de görülmesi gereken yerlerden biridir.

Morne Seychellois Milli Parkı

Morne Seychellois Milli Parkı

Hint Okyanusu’nun tüm güzelliklerini barındıran Seyşeller’de eğer biraz deniz ve kum tatilinden uzaklaşmak isterseniz o zaman Morne Seychellois Milli Parkı’nı ziyaret etmelisiniz.

Yemyeşil ağaçlarla kaplı tepeleri doğa severler için oldukça güzel anlar yaratmakta. Parktaki yol sizi Danzil köyünden başlayarak tarlalar arasında doğanın güzelliğine götürürken, yol boyunca Mahe’nin muhteşem manzarası da eşlik eder.

Vallee de Mai Ulusal Parkı, Praslin

Vallee de Mai Ulusal Parkı, Praslin

Praslin’de bulunan Vallee de Mai Milli Parkı da doğaseverler için oldukça uygun bir yer. Doğada yürüyüş yaparken, birbirinden ilginç kuş turlarını gözlemleyebilir, adaların en nadir bitkilerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Dünyada çok nadir görülen bir bitki örtüsüne sahip park, UNESCO Dünya Mirasları alanı olarak belirlenmiştir. Vanilya orkideleri, Çin yelpazesi bitkileri ve latanier ile birlikte 4000’den fazla coco de mer ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Cennetten bir yer olarak kabul edilen parkta meyve güvercini ve Seyşeller’in sembolik kuşu olan siyah papağan gibi birkaç eşsiz kuş türünü de barındırır.

Seyşeller'de tüple dalış yapın

Seyşeller’de tüple dalış yapın

Hint Okyanusu’nun bu nadide adalarında tüple dalış yapmak tatilcilere oldukça güzel anılar kazandırır. Hem amatör hem de profesyoneller için muhteşem bir destinasyon olan Seyşeller’de muhteşem güzellikteki rengarenk deniz canlılarını yakından görme şansına sahip olursunuz.

8 ile 30 metre arasında yapılan dalışlarda scuba dalış ekipmanı kiralanabilileceğiniz birçok yer mevcut.

Seyşeller'de eşsiz manzara ile sörf keyfi yaşayın

Eşsiz manzara ile sörf keyfi yaşayın

Eğer sörf yapmak istiyorsanız, Mahe Adası’nın kumsalları bunun için çok uygun. Güçlü rüzgarların bulunduğu adaya sörf tutkunları her mevsim akın etmekte.

Seyseller'de balık avlayın

Okyanusta balık avlayın

Seyşelleri çevreleyen Hint Okyanusu’nun turkuaz denizi birçok canlıya ev sahipliği yapmakta. Tekne ile balık avlamaktan hoşlanıyorsanız mutlaka bu turlara katılın. Belki de hayatınızda bir daha göremeyeceğiniz Yelkenbalığı, mavi marlin, kılıç balığı ve skipjack gibi tropik türleri avlama şansını mutlaka yakalayın.

Kiralayacağınız bir tekne ile Hint Okyanusu’nda hem dalıp, hem balık yakalayıp hem de eşsiz güzellikteki turkuaz sularda serinleyebilirsiniz.

Seyşeller'de heyecan için paraşütü deneyin

Seyşeller’de heyecan için paraşütü deneyin

Cennet ada Seyşeller’de belki de yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri bu doğa güzelliğini havadan görmek olacaktır.

Yaklaşık 4000 metreden yapacağınız paraşüt deneyimi ile hem muhteşem bir heyecan hissedecek hem de adaların gökyüzünden görünen tropik adanın manzarası karşısında büyük haz duyacaksınız.

Paraşütle atlamada seçim yapabileceğiniz birçok paket bulunmakta. Deneyiminize göre size uygun olan paket ile yaklaşık bir dakika boyunca, saatte 190 km hızla serbest düşüş yaparken, etrafın muhteşem güzelliğini izlemek ayrı bir keyif olsa gerek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anse Intendance Plajı, Anse Lazio plajı, Hint Okyanusu, La Digue Adası, Morne Seychellois Milli Parkı, Seyşel Adaları, Seyşeller, UNESCO Dünya Mirasları, Vallee de Mai Milli Parkı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları